30 JAAR^ P. de Bruin/R.C. Plasmeijer ƒ3750, per persoon S. Abbema 675,= N.G.M. Duyn ƒ2500, Geenhuizen Zoeterwoude - Het bier bestemd voor de export wordt in dozen ver pakt, op pallets gestapeld en in containers verscheept. Om te voorko men dat de dozen tijdens het tran sport gaan verschuiven, worden op het deksel van de doos druppels lijm gespoten, het zogenaamde anti-slip. "Wij hebben een idee ontwikkeld om het aantal lijmdruppels per doos te rug te brengen van twaalf naar acht. Het gaat niet ten koste van het anti slip effect en er wordt een derde min der lijm gebruikt", vertelt de heer Plasmeijer. Maar we horen misschien nog wel meer in het komende jaar van het duo De Bruin/Plasmeijer. "We hebben voor de Columbus-actie al vijf of zes ideeën ingediend en heb ben er nog vier in voorbereiding. We willen naar Amerika!" Zoeterwoude - "Het is eigenlijk een heel simpel idee", is de eerste reactie van de heer Abbema wanneer hem gevraagd wordt naar zijn beloonde idee. "De hogedrukpompen van de waterbehandelingsinstallatie van de afdeling Brouwen worden gekoeld met onthard water. Maar liefst 360 li ter water per uur was er nodig om de pompen te koelen. Door een verande ring in de afdichting van de pomp naar de buitenlucht aan te brengen, kon het aantal liters water worden te ruggebracht naar tien liter per uur. Dat levert een besparing op van 3500 m3 per jaar en dat loont de moeite." Zoeterwoude - De heer N.G.M. Duyn is werkzaam in het Zoeterwoudse kelderdienstgebouw. Door een veran dering in het computerprogramma heeft hij gezorgd voor een belangrijke meeropbrengst aan koolzuur tijdens de vergisting. "Het is eigenlijk een heel simpele aanpassing die zonder extra investeringen direct iets extra's oplevert. Het lag zo voor de hand dat niemand eerder er aandacht aan had geschonken." Door de aanpassing in het programma is de opvang van koolzuur tijdens het vergistingspro ces met twaalf uur verlengd. Den Bosch - De heer J.G.C. Geenhuizen kreeg een beloning toe gekend van ƒ850,voor een energie besparend idee op de brouwerij in Den Bosch. "In de brouwerij hebben we reinigingsinstallaties in gebruik waarin een flink aantal pompen werkt om de schoonmaakmiddelen te doseren en te mengen. Dat men gen is echter alleen nodig vlak voor dat de schoonmaakmachine wordt gebruikt, drie keer per etmaal dus. Die pompjes werkten 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Door er een soort tijdklok op aan te sluiten, werken de pompen nu alleen vlak voor gebruik." Voor andere ideeën-indieners heeft de heer Geenhuizen een duidelijk ad vies: "Ik heb het idee eind 1987 inge diend en heb een jaar later de beloning gekregen. Geef dus de moed niet op als het wat langer duurt. Het beoordelen van ideeën en het inschat ten van de besparing kunnen nu een maal veel tijd in beslag nemen." De heer C van Leeuwen toont het ei Eind december werden er een kleine zestig nieuwe ideeënbus-eieren af geleverd bij de postkamer in Zoeter woude, om naar alle vestigingen in Nederland te worden verstuurd. De geel-zwarte eieren horen bij de ideeënbus-actie: Volg het spoor van Columbus. Bij de eieren hangen borden waarop de actie wordt uitgelegd.

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 30