Traditioneel in de decembermaand zijn de bijeenkomsten voor oud-medewerkers. Een welkomst-woord wordt gesproken, rond leidingen worden georganiseerd, een historische film wordt gedraaid en er wordt vooral veel gepraat. 18 Op 19 en 21 december 1988 werden in Zoeterwoude in to taal vierhonderd oud-mede- werkers uit Rotterdam en Zoeterwoude ontvangen. Na een welkomst-woord van res pectievelijk drs. RC. Schop (directeur Personeelszaken HNB) en ir. H. Kloek (bedrijfs leider Produktie Zoeterwoude) kon men een rondrit maken over het brouwerijterrein. Veel belangstelling was er voor de film die werd vertoond over de geschiedenis van Heineken. De historische beelden van de brouwerij in Rotterdam waren voor velen een aangename verrassing. In de uren daarna leek iedereen met iedereen te willen spreken. Velen maak ten van de gelegenheid ge bruik een dansje te maken op de muziek van de aanwezige showpianist. Een extra drukke bijeenkomst was het bij de GWN op 15 december 1988. Voor het eerst kwamen ook oud-medewer kers van de voormalige vesti gingen in Hattem en Leeuwarden naar Zoetermeer. In twee bussen maakten zij de lange reis. Het werd een lange maar gezellige dag met onder weg tijd voor een kopje koffie en lunch. Na aankomst kre gen de zeventig verre gasten een uitgebreide rondleiding door het bedrijf. Hierna sloten ook de oud-medewerkers uit Schiedam, Rotterdam en Zoe termeer zich bij het gezel schap aan. GWN-directeur mr. Y.H.M.N. Folmer en de heer W. Schouten, namens de per soneelsvereniging, heetten daarna iedereen welkom en er kon van start worden gegaan met een bingo. Aan het slot van de dag kwamen vele GWN-medewerkers langs om met de oud-collega's bij te pra ten. "Een onvergetelijke dag", zoals een van de vele brief schrijvers de heer Schouten achteraf liet weten. De gepensioneerden die in Zoetermeer bijeen kwamen speelden vol overgave bingo "Traditie die in ere moet worden gehouden"

Vers van 't Vat | 1989 | | pagina 18