Nieuwe brouwerij in Singapore Light, Light, Light Uit betrouwbare bron En toen kwam Buckler Nieuw in Zoeterwoude: Colonne IV Afscheid lid Raad van Bestuur In juni 1989 moet de nieuwe brouwerij van Malayan Breweries in Singapore gaan produceren. In de Tuas-brouwerij komt één cen trale besturing/controleruimte, waaruit het hele brouwproces be stuurd kan worden. Ook komt er een Computer Integrated Manu facturing Systeem (CIM), waarmee alle belangrijke gegevens voor bijvoorbeeld de afdeling kwaliteitscontrole en voorraadbe heer in een oogwenk opgeroepen kunnen worden. \foor de Nederlandse bierorganisatie was het het jaar van de nieuwe produkten. Iets wat in 1987 al was begonnen met Amstel 1870. Met veel vuurwerk werd Amstel Light in april tijdens de Roka-beurs geïntroduceerd. Amstel Light bevat niet alleen 40% minder calorieën maar ook het alcoholgehalte is lager; namelijk slechts 3,5% volumeprocent. Met Amstel Light wordt tegemoet gekomen aan de vraag van de consument naar light produkten. En, aan de verkoopresultaten na 10 maanden te zien, is er een duidelijke markt voor dit produkt. De medewerkers van Vrumona in Bunnik bleken al jarenlang op een grote bron natuurlijk mine raalwater te werken. Dit maakte Vrumona 26 april bekend. Goed nieuws, want voortaan hoeft Vru mona het Sourcy-water niet meer uit de Belgische Ardennen te halen. Op 4 oktober opende de heer AH. Heineken het Sourcy Mineraalwater Fbviljoen officieel door de bron symbo lisch 'aan te boren'. Na de introductie van Amstel Light werd in september opnieuw een volledig nieuw produkt op de markt gebracht. Buckler; een alcoholarm bier Een pracht van een bier, dat zonder problemen kan worden gedronken wanneer een alcoholhoudend produkt simpelweg 'niet kan'. De markt voor alcoholarm bier groeit har der dan wie dan ook bij Heineken van tevoren gedacht had. Men sen kiezen voor een dergelijk biertje. En als u soms denkt dat Buckler het produkt Amstel Light wel dwars zal zitten dan heeft u ongelijk; Buckler spreekt een andere groep (bier) liefhebbers aan. Het aantal afgenomen hectoliters Buckler is zelfs vier keer zo hoog als verwacht. Als die ontwikkeling doorgaat zal de markt in 1989 zelfs met 100% groeien. Een successtory dus; alleen jam mer dat de eigen personeelsleden daardoor extra lang op hun gratis krat moesten wachten. Maar liever zo, dan andersom! Mis schien dat we volgend jaar juichend kunnen zeggen: Buckler kwam, zag en overwon. \foor de verwerking van de nieuwe 50 cl. flessen en kratten is er in Zoeterwoude colonne 4 gebouwd, met een capaciteit van 50.000 flessen per uur Colonne 4 is ook geschikt gemaakt voor het behandelen van de 30 cl. fles met bijbehorend krat. Een co lonne met veel nieuwigheden. Overigens bestond de vestiging Zoeterwoude in oktober al weer 12V2 jaar. In april nam de heer J. van der Werf afscheid als lid van de Raad van Bestuur Hij heeft meer dan 39 jaar voor Heineken gewerkt. Tijdens zijn afscheidsreceptie werd de heer \ön der Werf be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. In een \fers van tVht special besteedden wij daar aandacht aan.

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 9