Beste fotografie voor Bokma-campagne Er gebeurde van alles in 1988. Ook in de Heineken-onderneming. Maar wie weet nog wat er speelde in januari, februari, maart enzovoorts? Een terugblik in foto's en tekst op klein en groot Heineken nieuws. P.C. op zolder? Nog volop werkzaamheden... maar produktie beeïndigd Tot tranen geroerd Brouwerij van het jaar 2000 Ook dit jaar viel weer een aantal reclame-uitingen van de GWN in de prijzen. De tv-commercial 'Gewoon lekker drinken watje lek ker vindt, Coebergh ijs' werd eveneens met een prijs beloond. De fles Bokma Jonge Korenwijn werd met een 'lamp' bekroond in de categorie \ferpakkingen en produktontwikkeling. En de Bokma-campagne 'Vhak is rond beter; soms vierkant' viel een prijs voor de beste fotografie ten deel. Ze zijn er (bijna) nog een beetje beduusd van bij de afdeling Perso neelszaken van HNB. Dat het pc-opleidingsproject zo zou aan slaan had niemand verwacht. Bijna 1900 Heineken medewer kers maakten gebruik van de mogelijkheid om, met subsidie van Heineken, een personal computer aan te schaffen. De Heineker computervereniging werd in één klap de grootste Heineken ver eniging. In het afgelopen jaar kon je in geen enkele gang lopen of er werd gepraat over de pc's. Vslgens statistici staat na een jaar ongeveer 50% van de pc's niet gebruikt op zolder Bij wie zou dat nou zijn? Toch zeker niet bij u? Vlak voor het begin van het nieuwe jaar; namelijk op 30 decem ber 1987 werd het laatste brouwsel aan de Amsterdamse Stad houderskade gemaakt. Op 20 april werd, samen met zeer vele medewerkers afscheid van de brouwerij genomen én van 53 me dewerkers die Heineken vaarwel zeiden, \foor deze toch bijzon dere dag was speciaal bier gebrouwen, een 'Normaal Amster dams Pils' dat de naam Brouwsel 1466 meekreeg. Maar er wordt nog steeds hard gewerkt aan de Stadhouderska de. Niet alleen dat de bottellijnen en overige inventaris verkocht zijn, maar ook omdat besloten is van de brouwerij een speciale ontvangstgelegenheid te maken. Jaarlijks zullen tenminste 115.000 bezoekers, vooral Amerikaanse toeristen, hier ontvan gen worden in een echte Heineken sfeer In mei 1989 wordt ge start met de verbouwing en in juli 1990 zullen de eerste bezoe kers ontvangen kunnen worden. Bijna was het feest niet doorge gaan: tijdens laswerkzaamheden brak op 23 november brand uit in de kantine. De schade bleef gelukkig beperkt. De nieuwe Heineken commercial slaat bij het grote publiek aan De bude' song van Louis Armstrong 'what a wonderfijl world' ge combineerd met de vertederende El-figuurtjes blijven lang han gen. Acht op de tien vrouwen vonden het filmpje aardig en ook qua produktherkenning werd hoog gescoord. Heineken is kopie per met een slechts dertig seconden durende tv-commercial. In de reclamewereld wordt verdeeld gereageerd. De ene helft var de reclamemakers vindt ze prachtig, de ander schrijft ze bijna de afgrond in. Het is op zich al fantastisch dat er zoveel over de com mercials en dus over Heineken gesproken wordt. What a wonder ful world dat al die meningen mogelijk zijn. De brouwerij in Kinshasa (Zaïre) is uitgeroepen tot 'brouwerij van het jaar 2000'. Een titel die alles te maken heeft met de moder nisering van de brouwerij, waarbij twaalf nieuwe roestvrij stalen apollob, twee etiketteermachines en drie gistbewaartanks wer den geplaatst. Een uniek project voor Centraal Afrika.

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 8