Bols en GWN samen in joint-venture Bols Nederland B.V. en de GWN gaan hun activiteiten op het gebied van gedistilleerd en wijn op basis van gelijkwaar digheid in een joint-venture samen brengen. Dit werd don derdag 8 december tijdens een persconferentie bekend ge maakt. Het doel van deze joint-venture is de vorming van een economisch sterke en breed georiënteerde onderne ming. Dit met het oog op de toekomst en het veilig stellen van typisch Nederlandse bedrijven en produkten. In het licht van een dalende markt en toenemende concentraties van buitenlandse distillateurs is deze bundeling van krach ten volgens de betrokken partijen een logische ontwikke ling. MJNOPA'S EERSTE KERSTFEEST Bols Nederland B. V. in Nieuw-Vennep De activiteiten van het samenwer kingsverband zullen worden onder gebracht in één onderneming met een ei gen directie en een eigen Raad van Com missarissen. De Raad van Commissaris sen zal uit een gelijk aantal leden van de Raden van Bestuur van Bols en Heine- ken bestaan. Het ligt in de bedoeling dat de joint-venture Bols Benelux B.V. gaat De reclamezuil bij de GWN in Zoeter- meer heten en dat de hoofdvestiging in Zoe- termeer komt. De nieuwe onderneming kan blijven putten uit het personeelsbe stand van de moederbedrijven. In het kader van het management deve lopment beleid is ook afgesproken dat medewerkers die in de joint-venture werkzaam zijn, kunnen terugkeren bij de moeder-bedrijven. Bols Nederland (met produktieactivitei- ten in Nieuw-Vennep en Hendrik-Ido- Ambacht) en GWN zullen zo spoedig mogelijk worden geïntegreerd. De ko mende tijd wordt nog onderzocht op welke wijze dit gaat gebeuren en in welk tempo dit gerealiseerd kan worden. Aan de betrokken ondernemingsraden is ad vies gevraagd over de inschakeling van externe adviseurs bij de uit te voeren stu dies. De nieuwe onderneming zal in Neder land een marktaandeel van ongeveer veertig procent krijgen. Dit is een goede basis om een positieve bijdrage te leve ren aan de rendementspositie van de to tale sector. Daarbij zal rekening gehou den worden met de belangen van de groothandel en slijtersbranche. De kern van het aanbod zal blijven bestaan uit de merken die zowel Bols als de GWN op de markt brengen. Voordelen Het samenvoegen van Bols Nederland en de GWN in één bedrijf maakt het mo gelijk voordelen en kansen voor de nieuwe onderneming te scheppen, zowel op strategisch als op economisch gebied. Ook ontstaan betere mogelijkheden de internationale concurrentie het hoofd te bieden. Bols en GWN zijn, in verhou ding tot de internationale merkartikel operaties, klein. Hogere efficiency in de bedrijfsvoering leidt tot meer mogelijk heden de commerciële inspanningen ten aanzien van de eigen merken en de ge voerde vertegenwoordigingen te verho gen. Bovendien zal de nieuwe onderne ming een dusdanige positie in de gedistil leerd-sector kunnen innemen, dat zij een interessante agent zal kunnen zijn voor buitenlandse distillateurs. Door het brede draagvlak van de nieuwe onderneming kunnen op langere termijn structurele vernieuwingen in gang wor den gezet door investeringen in markt- vernieuwing, produktvernieuwing en nieuwe distributieconcepten. Tenslotte is het voor de medewerkers belangrijk dat een uitgangspositie wordt gecreëerd, waarin op termijn weer aan groei en vooruitgang kan worden gedacht. Mijn Opa is dit jaar met de V. U. T. gegaan. Dit vindt hij jammer, maar nu kan hij fijn met Oma en ons kerstfeest vieren en hoeft hij niet naar de Heineken brouwerij, waar hij 28 jaar heeft gewerkt. Ik ben zijn kleinzoon Justin Butler en ben 8 jaar. Ik wens u allemaal een prettig en gezond kerstfeest. Justin Butler (8) Amsterdam 6

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 6