KERSTPUZZEL Voor de cryptogram-liefhebbers dit jaar goed nieuws: de heer A. Hulzebos heeft voor Vers van 't Vat weer een speciale puzzel samengesteld. "Het is als vanouds een écht cryptogram geworden", zegt de heer Hulzebos. "Niet super- gemakkelijk, dat geef ik toe, maar voor de echte liefhebbers wel te doen. Die zullen er zeker enkele, hopelijk aangename, uren mee zoet zijn." Natuurlijk verloten wij weer drie cadeaubonnen onder de inzenders van een goede oplossing. Als u kans wilt maken op zo'n cadeaubon, kunt u uw oplossing zenden aan: Redactie Vers van 't Vat, Postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. Uw inzending moet uiterlijk 3 januari 1989 in ons bezit zijn. De heer Hulzebos zal dan het nakijken van de oplossingen voor zijn rekening nemen. Veel succes en plezier ermee! De heer A. Hulzebos, gepensioneerd medewerker van de afdeling Beheer Administratieve Systemen in Zoeterwoude en al ruim twintig jaar de maker van cryptogrammen voor de Vers van 't Vat-lezers. Hij beleeft niet alleen plezier aan het puzzelen van anderen, maar zeker ook aan het maken van zo 'n puzzel. A Is hij de maanden geleden door hem opgestelde omschrijvingen nog eens doorleest, kan hij een glimlach niet onderdrukken. "Ja, leuk gevonden"zegt hij zelf. "Af en toe sta je versteld van je eigen kronkels. Horizontaal 1. Fraai hoor, zo'n huidaandoening (8) 4. Hier in Nederland wordt er wat afgekwaakt (10) 10. Wat naar dit familielid toe is, is onbruikbaar geworden (7) 11. De magie van het beeld, dat men van je heeft (5) 12. Zo men wil: branie was hem niet vreemd (5) 13. Daar heb je geen ander bij nodig (13) 14. Wat je bent als de beurs waardeloos is (7) 16. Aan boosheid wordt niet zo zwaar getild (4) 17. Wat je, na lang wachten, kunt schieten, maar je krijgt er wel de pee over in (6) 18. Als koeien een pluim krijgen leggen ze eieren (3) 20. Zuinige schilder (6) 22. Heus, er is een 'maar' aan dit cryptogram (6) 25. Het mondstuk van een computer (3) 28. N.B.: Niet spuiten... hiermee kun je de lucht invliegen (6) 29. Hierop kunnen vliegtuigen een landing maken (4) 30. Rustplaats van een rivier (7) 31. Het nummer op de gevangeniskleding kan nu automatisch worden gelezen (13) 33. De zin van een Koninklijke passage (5) 34. Zwemt bij nacht en ontij (5) 35. Wat een storm (in een glas water bijv.) al niet kan veroorzaken (7) 36. Waterplaats in Italië (10) 37. Als 't er onbewoond is moet je gewoon weggaan (8) 26

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 26