INSPRAAK OVER NIEUWE CLUSTERMACHINE Pensioenfonds medewerkers bezochten Zoeterwoudse vestiging STRAKS NIEUWE WERKPLEK "Kerstmis is op 25 en 26 december. Kerstmis heeft le en 2e kerstdag. Het is op zondag en maandag. Ik vind kerstmis leuk. Het leukste vind ik de boom versieren. We mogen ook elk jaar bij onze tante en oom de boom versieren. En als we dan thuis komen, moeten we weer de boom versieren. Het is erg pieterpeuterig werk t" WerK' Kim Bosters (8) 's-Hertogenbosch V.l.n.r. de heren J.G. Jansen, T. de Jong, D. Lemette van het pensioenfonds ZOETERWOUDE - De medewerkers van het Heineken Pensioenfonds be- zochten 24 november de Zoeterwoudse vestiging. Ze deden dit in voorbereiding op, hun overplaatsing van A/Wet naar Zoeterwoude begin volgend jaar. De i medewerkers werden ontvangen in de 1 Van Swietenkamer in het ontvangstge- i bouw De Hooiberg, waar ze een korte i inleiding kregen van de directeur Perso- i neelszaken, de heer P.C. Schop. Later werden ze rondgeleid door de brouwerij A. van der Aart, J.E.S. v.d. Meer en en het kantoor, waarbij eveneens het do cumentatiecentrum van HTB werd be zocht. Ook stond nog een smaaktest op het programma. Op de vraag hoe de ex cursie is bevallen, antwoordt een van de deelnemers: "We hebben de excursie als heel prettig ervaren. De dag was boven dien goed georganiseerd. We hebben een beetje de sfeer in Zoeterwoude kun nen proeven en weten nu waar we begin volgend jaar terecht zullen komen." Uitleg bij de leverancier in Frankrijk. Op de voorgrond de heren H. van 't Zand (links) en V. Munoz, op de achtergrond van links naar rechts J. Verstegen, R. Verdonk, A. Maas en W. vanRooy. Overleg door de heren (van links naar rechts) R. Verdonk, J. Grever, P. Braam, V. Munoz, J. Verstegen en H. van 't Zand. DEN BOSCH - In de tweede helft van december wordt in Den Bosch een nieuwe clustermachine opgeleverd op colonne 7B. Met zo'n machine kunnen flesjes worden 'geclusterd', dat wil zeg gen dat enkele flesjes samen worden ver pakt in een draagkarton. De nieuwe clustermachine is zowel geschikt voor 6- packs, als voor 3-packs. Daarmee kan beter worden voldaan aan de steeds groeiende vraag naar deze verpakkin gen. Op colonne 7B kan een groot aantal flestypen worden gedraaid, variërend van de 25 cl-fles tot de 35,5 cl-fles. Om te leren de machine zelf om te bou wen naar de diverse flestypen en ver pakkingen, zijn begin november negen Bossche medewerkers in Frankrijk hier over geïnstrueerd bij de leverancier van de machine. "Vorig jaar hebben we voor het eerst twee medewerkers naar Italië laten gaan om bij de leverancier zelf kennis op te doen over een nieuwe machine", vertelt de heer G. Bouma van Opleidingen in Den Bosch. "Dat is zó goed bevallen dat we bij de aanschaf van deze machine opnieuw voor instruc tie ter plaatse hebben gekozen. Dat biedt het voordeel dat een machine na installatie in de brouwerij, direct kan draaien." De negen medewerkers, on der wie monteurs en operators uit elke ploeg, zijn daarvoor twee dagen te gast geweest bij Mead Europe Engineering. Met enkele wensen die zij ten aanzien van de bediening hadden, kon nog reke ning worden gehouden. Die zijn toe gepast op de nieuwe clustermachine. Met behulp van een diaserie die door de heer A. van Dinther, groepsleider Verpakken is gemaakt, wordt door de negen een instructie voorbereid voor de overige bedieningsmedewerkers van colonne 7B. 21

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 21