Technisch vernuft 'Ontzettend uniek' KERSTVERLICHTING ENTHOUSIAST ONTVANGEN Kerst staat weer voor de deur. Veel mensen zijn druk bezig met de voorberei dingen ervoor. In sommige woonkamers en horeca-bedrijven staat de kerst boom al half december opgetuigd in zilveren, gouden of bonte kleuren Maar de boom kan dit jaar versierd worden met de Heineken-kerst boomverlichting die Heineken speciaal voor zijn horeca-relaties heeft laten maken. Een uniek, eenmalig geschenk dat menig bedrijf een feestelijk tintje geeft. Maar ook een cadeau waar heel wat werk aan vooraf ging. Personeel en horeca-rela In mei is al begonnen met de uitwerking van het kerstgeschenk. "De afdelin gen Marketing, Reclame en Promotie en Reclame Inkoop zijn met elkaar om de tafel gaan zitten en hebben samen uitgedacht hoe ze de kerst boomverlichting het beste konden laten vervaardigen", vertelt de heer J.H. Schipper van Reclame Inkoop. "Het produkt zit name lijk technisch zo moeilijk in elkaar, dat je nooit één bedrijf kunt vinden die alle faciliteiten in huis heeft. De verlichting, het Heineken-glaasje, het viltje, de geschenkdoos, bijsluiters en verpakkingen zijn dan ook allemaal bij verschillende bedrijven gemaakt. Daarnaast moest er nog een transportbedrijf in de arm worden genomen voor de uitlevering van de geschenken op ongeveer 130 verschillende adressen, zoals verkoop kantoren, agentschappen in de horeca- gebieden en PUMS." kJinds tien jaar geeft Heineken elke drie jaar een kerstgeschenk aan zijn horeca-relaties. In het verleden waren dat onder meer een spiegel van Heineken, een Heineken-barrelhead en een Heineken-klok. De heer H. Rollingswier, van de afdeling Marketing hierover: "De kracht van dit soort artikelen is, dat men ze goed in de zaak kan gebruiken en dat de klant daardoor meteen kan zien welk merk bier ge schonken wordt. Maar op een gegeven moment wilden we ook wel eens met heel iets anders komen. Ons promotie- en reclamebureau kwam toen met het idee van de kerstverichting en dat leek ons meteen erg leuk. En Kerstverlichting is blijvend. Je kunt het elk jaar weer gebruiken." Ook aan de verpakking is veel zorg besteed jf Ook de Heineken-medewerkers kregen de kans tegen de gereduceerde prijs van achttien gulden de kerstboomverlichting aan te schaffen. Ze moesten hun bestelling half oktober inleveren bij de Verkoop Binnen dienst Horeca in Zoeterwoude. Manon de Greef, mede werkster op deze afdeling: "We hebben 829 aanvragen binnen gekregen van alle vestigingen van Heineken, de horecagebieden en drankenhandels. Ook vele gepensioneerden hebben om de

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 12