Wo qu Zhonguo te maken. Nu is het produkt qua kwaliteit nog te fluctuerend. Binnen enkele jaren moet de Yimin brouwe rij in staat zijn bier van een kwaliteit zoals we bij Heineken gewend zijn te produceren. Het is een geweldige uitdaging voor me. Vooral omdat je in een omgeving terechtkomt die nog helemaal niet 'Heinekenized' is. Je zult in China de mogelijkheden ter plaatse moeten uitbuiten. Normen en standaarden in China verschillen nogal van de onze en we zullen, zon der gezichtsverlies aan Chinese zij de, de mensen ervan moeten overtui gen welke kant we op moeten. Ik zal dan ook onmiddellijk Chinees gaan leren"aldus de heer Slootweg. Hij is bezig met de Teleac-cursus Ni Hao, maar zal de taal vooral tpr plekke moeten leren. Het eerste zinnetje Chinees kent hij al. Dat is de titel van dit kadertje en betekent: Ik ga naar China! SHANGHAI YIMIN BREWERY _t*$L ros sar de Volksrepubliek China"aldus de heer Oostra. Hij vervolgt: "Ik heb de Chinezen leren kennen als gezellige, aardige mensen, die de tijd nemen om samen met jou een borrel te drinken en ook geïnteresseerd zijn in de mens achter de onderhande lingstafel. Soms leek het of men wat moeite had om onze redeneertrant te volgen, terwijl wij van onze kant soms niet begrepen waarom een tegenvoorstel vrij lang op zich liet wachten." De Yimin brouwerij is nog maar drie jaar geleden gebouwd maar, in de ogen van Heineken-mensen, vrij beperkt van opzet. Allereerst zal de brouwerij op orde gebracht worden om de kwaliteit van het bier, dat onder,,de naam Reeb wordt verkocht, van een constante kwa liteit te laten zijn. Uitgangspunt is dat zo veel mogelijk met lokale mensengrond stoffen en machines gewerkt gaat wor den. De heer Oostra ondertekent het contract Tot general manager van de Yimin brouwerij is de heer G. Slootweg be noemd, die eind november naar Shanghai vertrokken is. De heer Slootweg was werkzaam als regional technical manager voor overig Afri ka. Toch wel even wat anders dan China. "Mijn allereerste taak zal zijn het bedrijf op efficiënte wijze te lei den en bier van een goede kwaliteit 13

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 13