Kwaliteiteproject 'Kleintje Pils' gestart Brouwerij Cultuurprijs voor Frank Mandersloot DEN BOSCH - De 28-jarige beeldend kunstenaar Frank Mandersloot heeft dinsdag 4 oktober in museum het Kruit huis in Den Bosch de Brouwerij Cul tuurprijs voor de stad 's-Hertogenbosch in ontvangst genomen. Hij kreeg deze uit handen van de heer R. Marijnen, hoofd Horecagebied Midden-Brabant. De prijs die voor het eerst is uitgereikt, bestaat uit een geldbedrag van 10.000 gulden en is bestemd voor een jonge veelbelovende kunstenaar. Volgens het juryrapport heeft Mander sloot de prijs gekregen vanwege het ei gen karakter van zijn beeldhouwkunst. "Hij doorbreekt in zijn werk de grenzen tussen de traditionele disciplines in de beeldende kunst", aldus het rapport. Van de heer H. Dona, wethouder voor Cultuur van de gemeente Den Bosch, kreeg Frank Mandersloot een ereprijs in de vorm van een plastiek van kunstena res Vera Galis. Hiermee wilde het ge meentebestuur het belang van de Brou werij Cultuurprijs voor de stad 's-Herto- genbosch nog eens onderstrepen. Daarna werd de tentoonstelling in het Kruithuis geopend. Frank Mandersloot heeft deze kunstinstallatie van allerlei op elkaar gestapelde huisraad, speciaal voor de gelegenheid van de prijsuitrei king gemaakt. De tentoonstelling is tot en met 13 november in het Kruithuis te zien. Frank Mandersloot is docent aan de Ko ninklijke Akademie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch en aan de Rietveldakadamie in Amsterdam. keten worden afgebroken en op een an dere plaats vervangen door eenvoudige loodsen. Deze loodsen worden aan on deraannemers verhuurd, die aan een tij delijk project bij Heineken meewerken. De gehele verbouwing zal naar verwach ting vóór het einde van dit jaar zijn afge rond. De heer Marijnen overhandigt de ereprijs aan winnaar Mandersloot De winnende kunstinstallatie van Frank Mandersloot ZOETERWOUDE - In de vestiging Zoeterwoude is in september in het ka der van het kwaliteitsproject 'Goed kan Beter' de actie 'Kleintje Pils' gestart, voor alle produktiemedewerkers die on der de CAO vallen en groepsleiders van de brouwerij. Het doel van dit project is de medewerkers meer bekend te maken met de brouwerij in al zijn doen en laten. De sessies worden iedere donderdag ge houden. Aan deze bijeenkomsten kun nen zo'n veertig medewerkers meedoen. Zij krijgen diverse presentaties over de verschillende afdelingen van de brouwe rij en kunnen bovendien naar keuze één van deze afdelingen bezoeken. Ook krijgt men de film 'Enkele reis Zoeter woude' te zien, die de kijker de geschie denis van Heineken toont vanaf 1586 tot 1988. Verder wordt een film over com municatie vertoond. Elke sessie wordt na afloop geëvalueerd. Uit de evaluatie van de eerste bijeen komsten is gebleken dat de meeste deel nemers aan 'Kleintje Pils' het bezoek aan een afdeling naar keuze erg waarde ren. Ook de film over de geschiedenis van Heineken sloeg erg aan. In juni vol gend jaar zal het project 'Kleintje Pils' worden afgerond. Tijdens de bijeenkomsten worden door verschillende personen presentaties gehouden, zoals op de foto door de heer G.J. M. Groenendaal van Opleiding Technische Dienst 1

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 7