Sourcy Mineraalwater Paviljoen met grote knal geopend De heer A.H. Heineken opende dinsdagmiddag 4 oktober het Sourcy Mineraalwater Paviljoen bij Vrumona in Bunnik. Hij verrichtte de opening samen met de heer R. Overgaauw, Algemeen Directeur van Vrumona, door met een handboor de bron 'aan te boren'. Kort daarop spoot met een luide knal een grote straal vuurwerk uit een reuzen Sourcy-fles de lucht in. Links van het paviljoen werd met vuurwerk de leus 'Uit betrouwbare Bron' zichtbaar. De opening door de heren Heine ken en Overgaauw 'it belroiiu hare. bron: De Sourcy-bron levert dag en nacht water De opening werd bijgewoond door journalisten en speciale genodig den. Zij werden ontvangen in de grote gastentent op het terrein naast het pavil joen Hier hield de heer Overgaauw kort voor de officiële opening een toespraak, waarbij hij inging op de waarde van de mineraalwaterbron voor Vrumona. Hij zei onder andere: "De mineraalwaterer kenning die het Ministerie van W.V.C. aan de bron verleent onderstreept de hoge kwaliteit van dit water, dat wij voor ons gehele assortiment Sourcy gebrui ken. En die kwaliteitsverbetering slaat aan, getuige de groeicijfers. Met een ca paciteit van tweehonderd miljoen liter per jaar uit betrouwbare bron, zijn wij tot in lengte van jaren voorzien van zui ver Nederlands mineraalwater van hoge kwaliteit", aldus de heer Overgaauw. Ook de heer Heineken richtte zich tot de genodigden. Hij antwoordde met grote humor op de vragen van presentator Ruud ter Weijden die de gesprekken met hem en de heer Overgaauw inleid de. De heer Heineken zei trots te zijn op Op t olclobn I9SS opende de heer A.H Heineken, Voor:itlcr vun de Raad van Restaur mn Heineken \M dit Sourcy Mineraalwater Paviljoen, de liroon op dt hieronder gelegen mineraalwaterbron. De heer Heineken onthulde meteen een 'gedenkdruppel' ter herinnering aan de opening Vrumona, dat is uitgegroeid tot de grootste frisdrankenproducent en -leve rancier van ons land. Daarop nam hij een glas Sourcy Rood, dronk eruit en zei: "Dit is het beste 'Spa' dat ik ooit ge dronken heb." Eigentijds Het Sourcy Mineraalwater Paviljoen is een eigentijds bouwwerk, dat als kroon recht boven de onlangs aangeboorde mi neraalwaterbron is neergezet. Het ge bruik van veel glas in het paviljoen sym boliseert het natuurlijke en zuivere ka rakter van Sourcy. Een permanente ex positie in het paviljoen maakt de bezoe kers duidelijk op welke wijze het Sourcy mineraalwater gewonnen wordt. Vrumona begon twee jaar geleden met het onderzoek naar water. Dit vond op eigen terrein plaats, omdat al eerder be kend was dat daar water in de bodem zat. Op een diepte van 135 meter bleek het gezochte water aanwezig te zijn. Water dat geheel aan de gestelde eisen voldeed en bovendien van zeer goede kwaliteit bleek te zijn. Nader onderzoek wees uit dat het water afkomstig is van de Utrechtse Heuvelrug. Daar is het twaalf eeuwen geleden gevallen als regenwater en het deed er ongeveer tweehonderd jaar over om het punt op 135 meter diepte te bereiken, waar het van richting veranderde en langzaam richting Bunnik stroomde. Behalve de kwaliteit is ook de kwantiteit van het water onderzocht. Berekend is dat jaarlijks ruim tweehonderd miljoen liter gewonnen kan worden. Daarmee kan Vrumona nu en in de toekomst ruimschoots voldoen aan de grote, groeiende vraag naar Sourcy-produkten uit eigen land en de exportmarkten, zo als Engeland, Rusland, Portugal, Frank rijk en een aantal Afrikaanse landen. 5

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 5