Veel belangstelling bij Heineken Skeeler Race 'Scouting Bunnik brouwt er iets moois van' WERELDRECORD KROONKURKEN LEGGEN VOOR GOED DOEL LEEUWARDEN - De tweede Heineken Skeeler Race, die op 1 oktober in Friesland is verreden, werd gewonnen door Eric Huizebosch. De rolschaatser legde de 200 kilometer af in 6 uur en 49 minuten en wist zijn concuirent Berend Visser op de streep te kloppen. De zware tocht voerde dit jaar over een nieuw parcours. Mede op verzoek van de rijders had de organisatie besloten dit keer de open vlaktes te mijden en door bewoonde gebieden te rij den. Tijdens de strijd om de 'Gouden Heineken Skeeler' was de publieke belangstelling dan ook heel groot. Met name in Dokkum en Surhuisterveen liep het storm. Het oorspronkelijk uit de Sovjet Unie afkomstige skeeleren is het op wieltjes schaatsen op de weg. De marathonschaatsers gebruikten het rolschaatsen om ook tussen de schaatsseizoe nen hun conditie op peil te houden. In ons land is skeeleren in middels uitgegroeid tot een sport die in competitieverband wordt beoefend en overal duizenden toeschouwers trekt. Op de foto geeft de burgemeester van Leeuwarden, de heer G. ter Loo, het startsein. BUNNIK - "De Rowans en Sherpa's praten en dromen het laatste halve jaar alleen nog maar over bierdoppen", meldt het persbericht over een wel zeer bijzondere poging om in het Guiness Book of Records te komen. En dat lijkt wel logisch wanneer je van plan bent bin nen 24 uur een mozaïek op straat te leg gen van maar liefst 413 duizend Heine ken kroonkurken. Op zaterdag 1 oktober legde de burge meester van Bunnik om 12.00 uur de eerste kroonkurk voor het mozaïek dat uiteindelijk 12 bij 24 vierkante meter groot zou worden. Veel sneller dan ver wacht, werd zondagochtend om 04.00 uur het wereldrecord gehaald. De 32 scouts gingen echter tot het middaguur door. Trots keken zij naar de tekst die zij hadden neergelegd: 'Scouting Bunnik brouwt er al 40 jaar iets moois van'. Tijdens de recordpoging werd geld inge zameld voor een project van Scouting Nederland voor waterfilters in Noord- Jemen. 25

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 25