én efficiënt' Erg tevreden den genomen. Binnen acht maanden was het nieuwe OEF-systeem operatio neel en kon hetbegin dit jaar, in gebruik worden genomen. Voor de ritplanning werd een pakket voor een personal com puter gekocht, die eveneens aan S 38 ge koppeld werd. Hierdoor kunnen alle ge gevens centraal worden opgeslagen. Het voordeel hiervan is dat iedereen die daar behoefte aan heeft, en daarvoor be voegd is, deze gegevens kan raadple gen", aldus de heer Stam. "Bovendien staat het informatiseringssysteem 24 uur per dag voor de gebruikers open. Dit is vooral belangrijk voor het maken van de ritplanning, waarvoor een pc gebruikt wordt. De orders van de klanten komen via S 38 binnen, worden door de gebrui ker naar de PC gehaald, bewerkt, en weer teruggeheveld naar S 38, dat de planning verder geheel verwerkt. Op deze wijze kunnen de gebruikers zelf be slissen wanneer met de orderinvoer wordt gestopt en met de ritplanning wordt begonnen. Bovendien wordt van elke opdracht die het systeem krijgt een kopie gemaakt, zodat men nooit bang hoeft te zijn voor gegevensverlies als er iets fout mocht gaan." De heer Stijsiger, chef Expeditie vindt 'OEF' makkelijk hanteerbaar De afdeling Expeditie maakt inten sief gebruik van OEF. De heer J. Stijsiger, chef van deze afdeling hier over: "Wij zijn erg tevreden met OEF. Het is een gebruikersvriende lijk programma, dat gemakkelijk te hanteren is. Bovendien is de flexibili teit van het systeem 38 erg groot. Daardoor kunnen we ook meer or ders tijdig verwerken. En hoe com pleter de ritplanning zit -en dat kan nu doordat we het systeem langer kunnen openhouden- hoe duidelij ker het wordt wat er allemaal aan produkten uitgaat. En op die vraag kan de afdeling Produktie weer plan nen." Overigens zijn er nog meer systemen aan S 38 gekoppeld. De heer Stam hierover: "Er is ook het PS/38 pakket aangekop peld, waarmee alle functies van kantoor automatisering kunnen worden uitge voerd, zoals bijvoorbeeld tekstverwer king, kaartenbak, agendering, elektro nische post en elektronisch archief. Het systeem is voor iedereen beschikbaar ge steld. Elke gebruiker kan op die manier datgene uit het automatiseringssysteem halen, dat voor hem of haar van pas komt. Secretaresses gebruiken het sys teem als tekstverwerker, maken gebruik van de kaartenbak en de electronische post. De afdeling Expeditie van Vru- mona gebruikt het systeem voor de rit- planningen. Op S 38 zijn 93 schermen aangesloten. Verder zijn er zes PC's en negen laser-printers aan gekoppeld. De printer heeft verschillende soorten let tertypes ter beschikking, waardoor de gebruiker van elke formaat lettertype gebruik kan maken. Een uitdraai van een factuur ziet er dan ook netter en lees baarder uit dan voorheen. Een opmer king die de Vrumona-medewerkers in middels al van hun klanten gehoord heb ben." In de toekomst zullen nog diverse verbe teringen en extra's aan het systeem wor den toegevoegd. "We denken bijvoor beeld aan een verdere verspreiding voor een opvraagtaal voor de gebruikers. Maar ook invoering van een nieuwe be grotingsmethode behoort tot de moge lijkheden", aldus de heer Stam. "Door 'OEF' is het mogelijk snel fac turen, kortingen, afzetten en derge lijke op het scherm op te roepen en ze eventueel uit te printen", vertelt de heer H. Meyer van de Verkoop Binnendienst van Vrumona. "We kunnen nu ook de zogenaamde 'last minute' condities in voeren, zodat bij aflevering van de bestelde produkten ook het goede prijskaartje eraan hangt. Hierdoor wordt veel tijd ge wonnen. Mijn collega Groenendijk en ik hoeven nu niet meer naar de af deling Financiën te lopen om het dossier van een bepaalde afnemer op te zoeken, er een kopie van te ma ken, om vervolgens de afnemer weer op te bellen om zijn vraag te beant woorden. Ook voor de account-ma nager (degene die het contact onder houdt met de klanten) is het systeem handig. In een half uur tijd kunnen bepaalde gegevens over bijvoor beeld organisaties met betrekking tot afname, betalingen of produkten, uit ons computerbestand op A4-pa- pier uitgeprint worden", aldus de heer Meyer. De heer Meyer bij de laserprinter, die verschillende soorten lettertypes ter beschikking heeft t\ De heer Stam 23

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 23