Grote stapel bierkratten tijdens Keistadfeesten 1988 BIERVILTJE BIJ SUMMERJAZZFESTIVAL AMERSFOORT - Tijdens de traditio nele Keistadfeesten in Amersfoort, die begin september werden gehouden en door vele duizenden mensen zijn be zocht, stond een grote stapel bierkratten opgesteld met bovenop een kei. Dit kunstwerk van de Belg mr. Sweetlove, dat eerder op de Uitmarkt was te zien, trok veel belangstelling. Ook in de stand van het Biertappersgilde op het Onze Lieve Vrouwekerkhof was het erg druk. Hier was een tentoonstelling te zien, die een beknopt overzicht gaf van de ge schiedenis van het bierbrouwen. Andere onderdelen van de Keistadfeesten 1988 waren de braderie, een korenfestival, een sporttoernooi, een tentoonstelling van bloemsierkunst en de bestorming van de stadsmuur aan de Scheltussingel. Het kunstwerk trok veel bekijks LEIDEN - Ongeveer 20.000 mensen bezochten zaterdag 27 augustus het Summerjazzfestival van Leiden. Een evenement, dat vier jaar geleden voor het eerst georganiseerd werd door een aantal horeca-ondernemers. Sindsdien is het uitgegroeid tot een groot feest, dat ook veel bezoekers van buiten Leiden trekt. Dit jaar zorgden zo'n 25 ver schillende bands voor een gezellige en vrolijke drukte op straat en in café's. Vooral Het Rapenburg, het middelpunt van het feest, trok vele belangstellen den. Hier lag gedurende de hele dag in de gracht vóór de woning van kroonprins Willem-Alexander, die in Leiden ge schiedenis studeert, het drijvende Hei- neken-bierviltje. Dit keer deed het dienst als decor voor een aantal bloem stukken. Het bierbrouwersgilde 24

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 24