Eerste uitlevering Buckler in Nederland De ene keer neem je 'n biertje. De andere keer 'n Buckler. Wat is Buckler? J.A.M. Schellen: "Bij elke produk fc Buckler in Pums Buckler. Lekker bier met bijna neen alcohol. Op 5 september heeft de eerste uitlevering plaatsgehad van Buckler in Nederland, een bier met slechts 0,5 procent alcohol. Buckler, dat begin dit jaar in Frankrijk en Spanje geïntroduceerd werd, is tot nu toe goed ontvangen. In de tweede week van september zal Buckler ook in de winkels te koop zijn. "De eerste verkoopresulta ten waren erg positief. Zestig procent van de winkels neemt Buckler op. Een vergelijk baar aantal met vorige intro- dukties van Amstel Light en Amstel 1870", vertelt pro duct-manager P.L.T. Vogel sang over de voorverkoop. Inmiddels zijn ook de eerste radiocommercials de ether in gegaan. In deze spotjes zijn geluiden te horen van sporten en het openen van een fles. De boodschap luidt: 'De ene keer neem je 'n biertje. De andere keer 'n Buckler'. Het zelfde motto keert terug in de advertenties in de dagbladen en tijdschriften. Er komen voorlopig geen televisie- spots. De heer Vogelsang hierover: "Radio is een snel ler medium dan televisie. Bo vendien is het relatief gezien een goedkoper medium dan televisie." Ook de eerste vrachtwagen met Buckler-re clame is vanaf september op de wegen te zien. In totaal ko men er vijf vrachtwagens in Buckler-kleuren. Buckler is de naam van het nieuwe bier met bijna geen alcohol, dat binnen het Heineken-concern ontwikkeld is. Het bevat 0,5 procent alcohol. En dat betekent ook minder calorieën, 70 calorieën per flesje van 30 cl. Dat is ongeveer de helft van het aantal dat in een pilsener bier zit. Buckler heeft de geur en smaak van bier, kortom alle kenmerken die mensen van een bier verwachten. Het nieuwe bier wordt verpakt in de bekende 30 cl. -retourfles in six-pack van 6 x 30 cl en in een 24 x 30 cl krat. De prijs voor een six-pack ligt tussen de 5,50 en 6,00 gulden. Buckler wordt gebrou wen in Den Bosch. Het heeft veel inspanning en geduld van de Heineken brouwers gekost om Buckler te maken tot wat het nu is: een volwaardig bier, fris en dorstlessend, dat niet snel verveelt en op ieder moment van de dag gedronken kan wor den. "Het recept voor Buckler is ontwikkeld door de afdeling Produkt- ontwikkeling HTB en produktierijp gemaakt door Produktie Neder land", vertelt ingenieur J.A.M. Schellen, hoofd Bedri j fstechnologische Dienst in Den Bosch. "Dat heeft wel wat moeite gekost. In maart van dit j aar zijn we aan de produktie van Buckler begonnen. Voor Neder land en exportlanden is het alcoholpercentage 0,5 procent, terwijl dit in Frankrijk 0,9 is. Het pro- dukt is verder qua karak ter hetzelfde." In de beginfase kwamen er wat problemen bij de produktie van het nieuwe bier kijken. De heer Schellen: "Bij elk nieuw bier moet je de receptuur Na de speciale actie voor het personeel in oktober, is Buckler te verkrijgen in de Pums en bij andere af- haalplaatsen. Ook de Buckler glazen zullen in het assortiment worden opgenomen. De advertentie van Buckler

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 8