WISTU... ZOETERWOUDE - Een vroege sneeuwval op colonne 5? Nee, gelukkig niet. En ook geen momentopname uit een Sterspot voor een extra vernieuwd afwasmiddel, maar sinds enige tijd een reëel beeld in de Zoeterwoudse bottela rij. Bij alle 'natte' gedeeltes van de fles- senbanen is apparatuur geïnstalleerd waardoor de flessenbanen nog grondiger kunnen worden schoongemaakt. Aan elk apparaat zit een 25 meter lange slang. Daarmee kunnen de medewerkers heel gemakkelijk een reinigings- en desinfec- tiemiddel verspreiden. Dit middel, ook veel gebruikt in onder meer vlees- en vis- verwerkende bedrijven, is zowel ge schikt voor reiniging van de vloeren als van de flessenbanen, vullers en pasteurs. (Vanzelfsprekend alleen in die gedeel ten, waar de flessen al van een kroon- kurk zijn voorzien.) Men laat het schoonmaakmiddel een kwartier intrek ken, waarna het met behulp van water onder hoge druk krachtig kan worden verwijderd. Een nog betere reiniging en desinfectie van de werkplek is het ge volg. Dat Vrumona haar lege fris drankflessen, waarop een schroef- dop heeft gezeten, het liefst retour krijgt mèt de dop erop? Het beste is direct na het leeg- schenken van de fles de dop er weer op te schroeven. Dan kan er namelijk geen vuil of regenwater in de fles komen. Iets dat het ge val zou kunnen zijn als u de lege flessen buiten bewaart op het bal kon of in de tuin. Vooral in de winter zou dat immers kunnen leiden tot stukvriezen. Inleveren mèt dop brengt voor Vrumona geen extra werk met zich mee. Na de krattenuitpak- ker komen de flessen vanzelf te recht bij de automatische sor- teerinrichting/ontdopper, waar de doppen van de flessen worden verwijderd. De doppen worden later gerecycled. 6

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 6