Er gaat heel wat gebeuren aan de Stadhouderskade In juni jl. lazen we in Vers van 't Vat over de brouwerij van Heineken in Amsterdam: op 30 december 1987 is het laatste brouwsel ge maakt, op 20 april 1988 zijn de laatste fles sen van de transportbanen gekomen. Na de eerste steenlegging 121 jaar geleden, is thans de ontmanteling van deze brouwerij begonnen. Brouwen en bottelen gebeurt niet meer aan de Stadhouderskade. De huidige ingang wordt verplaatst naar het brouwhuis. Bezoe kers zien bij binnenkomst onmiddellijk de onderkant van de ka rakteristieke koperen ketels. Aan de buitenkant van het gebouw zal niet erg veel te zien zijn van de veranderingen. Wel zal, door de verplaatsing van de ingang, de zichtbaarheid van de koperen ketels vergroot worden. De rondleiding begint vervolgens in het gistkeldergebouwAardig is dat de gisttanks zélf als expositie ruimte zullen worden gebruikt. De bezoeker loopt dóór de gist tanks heen. In de eerste tank wordt aandacht besteed aan de Hei- neken historie, in nummer 2 wordt het brouwproces uitgelegd, terwijl in nummer 3 een filmpje over de geschiedenis van de Am sterdamse brouwerij wordt getoond. (De route wordt vervolgd op de pagina's 4 en 5 onderaan). INGANG STADHOUDERSKADE Lange tijd was er onzeker heid over de toekomst van deze markante Heineken ge bouwen. Nu is het besluit ge nomen om een deel van de brouwerijgebouwen aan de Stadhouderskade te verbou wen tot een goed geoutil leerde ontvangstruimte. Jaarlijks bezoeken vele, vooral ook buitenlandse, toe risten de brouwerij aan de Stadhouderskade. Tot begin dit jaar kon men daar een in werking zijnde brouwerij be zoeken en kon daadwerkelijk een kijkje in de "brouwkeu- ken" worden genomen. In het alternatieve programma dat nu in Amsterdam wordt geboden is dat er niet meer bij. Toch is de belangstelling, vooral van bezoekers uit de Verenigde Staten, nog steeds groot. De heer R.G.H. Elfrink, hoofd Public Relations Ne derland, die zich de afgelo pen anderhalf jaar intensief met de plannenmakerij heeft bezig gehouden, hierover: "Voor Amerikanen is een be- KELDER NIVO 1 zoek aan Heineken bijna een "must", vooral omdat Heine ken een grote bekendheid ge niet in de Verenigde Staten. Het is dus zaak de toerist naar Heineken te blijven halen. Uit Public Relations, maar ook uit commerciële overwe gingen is het een goede zaak deze bezoekers op uitste kende wijze te blijven ont vangen en ze bovendien een goed programma te bieden. Op de foto ziet u de huidige situatie. De gisttanks worden straks aangekleed als expositieruimte. Zie tekening hieronder HAL HEINEKENBROUWPROCES - HISTORIE EXPOSITIE FILMZAAL 3

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 3