Wie herkent deze foto? Heineken geen banden met Leidsch Bier Uitgaanstips van door Heineken gesponsorde evenementen voor de maand september 10T/M18 10-22 1 'Voorlopig is het echter alleen in Leiden en dan nog van het vat verkrijgbaar. Of bierbrouwer Heineken gene gen is het te gaan bottelen wordt nog afgewacht. Opnieuw een foto uit de oude doos, waar van de afdeling Mu- seumgoederenbeheer graag iets meer wil weten. Als iemand weet waar en wanneer deze foto genomen is, kan hij of zij het ant woord sturen naar mevrouw M.J. Ket ting. Het adres is Postbus 28, 1000 AA in Amsterdam. Haar telefoonnummer is (020-) 702105. J Dit stond te lezen in het Leidsch Dag blad van 8 augustus. In het bericht werd melding gemaakt van de presentatie van een speciaal witbier (uit tarwe gebrou wen) dat tijdens de 3 oktober-feesten in menig Leids café zal worden geschon ken. Het bier, Leidsch Bier genaamd, is volgens de initiatiefnemers gebrouwen naar een oud recept van de verdwenen Leidse brouwerij De Posthoorn. Zij hebben het bier in België laten maken maar zeggen voor de toekomst al contac ten met Heineken te hebben gehad. Hei neken zou overwegen het witbier te gaan brouwen. "Ik denk dat 3 oktober als een test wordt beschouwd. Daarvan zal het afhangen wat Heineken betreft", zegt een van de initiatiefnemers in de krant. "Zij zijn bij ons langs geweest en hebben het bier laten proeven", vertelt de heer H. Kievits van de afdeling Marketing. "Wij hebben duidelijk gemaakt dat wij geen bovengistende bieren brouwen. Daarop heb ik ze de tip meegegeven naar België te gaan, daar zitten immers de specialisten in bovengistende bieren. Als ik de krant mag geloven, hebben ze daar nu een brouwer voor hun bier ge vonden." De kans dat Heineken het Leidsch Bier in de toekomst zal gaan brouwen, wordt door de directeur Produktie Bier ir. B.A. Horstman klein geacht. "Wij heb ben nog nooit bier voor derden gebrou wen en ik denk niet dat we het nu wel gaan doen. Wij ontwikkelen onze eigen merken en hebben daarvoor nog genoeg eigen recepten op de plank liggen." Van 10 tot en met 18 september gaat het Heineken Jazzfestival Rotterdam van start. Een hele week zijn hier optredens van Jazzmusici in de diverse café's en worden er streetparades ge houden. Ook is er weer de traditionele kroegentocht op vrijdag en zaterdag, wordt zaterdagavond de Jazznight in de Doelen gehouden en vindt op zondag een gospelconcert plaats in de Laurenskerk. Een leuk evenement voor jong en oud. In de maanden september en oktober worden belangrijke wed strijden skeeleren gehouden. Skeeleren is schaatsen op wiel tjes. Op 10 september vinden de nationale kampioenschappen plaats in Pijnacker. De finale om de Friesland Cup is 22 sep tember in Leeuwarden, aanvang 19.00 uur. De Heineken Skeelerrace start 1 oktober om 8 uur 's morgens op de Middel zeelaan in Leeuwarden. 27

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 27