Uitvoering Het materiaal Keuringen >E RVICE ROND EVENEMENTEN: Het bolletjescafé in Warmenhui zen met v.l.n.r de heren Krott, Wassenaar (Reclame Service), het echtpaar Pronk (de eigenaren van het café), verkoopleider Teeuwen en vertegenwoordiger Smit Om een idee te geven wat er allemaal nodig is, een opsomming: drie mo torwagens, twee aanhangwagens en een wagen uit Den Bosch, vertrok ken de vrijdag voor het evenement richting Sweikhuizen. Daaronder bevond zich onder meer de kelder bierwagen, met vijfduizend liter bier aan boord, de tapcaravan en een wa gen met veertig parasols en stan daards, twintig vlaggemasten, dertig tekstborden en ander reclame-mate riaal. Ook werden er nog twee koel containers, vier koelkasten, dertig afzethekken en twee tapeilanden ge bracht. De schutterskoning en -koningin aan het bier Bij de feesttent in Sweikhuizen zijn inmiddels de eerste 'keuringen' be gonnen van koningsparen en 'biele mannen' (bijlmannen) van de schut tersverenigingen. Een van de konin ginnen tilt haar lange rok iets op en toont haar witte schoentjes, die aan dachtig door de jury worden beke ken. Zijn ze wel keurig gelakt? Een bieleman valt bij de inspectie al ge lijk door de mand: uit zijn leren tas wordt een vuile zakdoek gehaaldDe man kijkt er enigszins beteuterd naar. Zijn kansen zijn verkeken. ons staat service voorop" Twee 'bielemannenlessen hun dorst J. Koster: "Alles draait om serviceverlening" Verantwoordelijk man voor de uit voering van het evenement Sweik huizen is Jan Koster. Hij zorgt, sa men met de afdeling Planning, dat voor elk evenement een team wordt samengesteld, deelt het werkrooster in, regelt het transport voor en na het evenement en regelt eventueel een hotel voor de teamleden. Ook be kijkt Koster de mogelijkheden van het feestterrein. Is er electriciteit en water aanwezig? Is het terrein ge schikt voor zwaar materieel? Het werkrooster kan tijdens die werk zaamheden op het laatste moment nog gewijzigd worden, doordat er plotseling een ander evenement tus sendoor komt. Zoals bijvoorbeeld de feestelijkheden in Warmenhuizen rondom Steven Rooks, winnaar van de Bolletjestrui in de Tour de Tran ce. Jan Koster: "Vaak wordt er nog een controle-bezoek door een mede werker van de Evenementenorgani satie afgelegd en ook staat er altijd ie mand bij de kelderbierwagen. Gaat er toch nog iets mis, dan is een ieder van ons per semafoon bereikbaar." 17

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 17