Verenigingen in het zonnetje "Bij ons is visie belangrijker dan techniek" 25 JAAR FOTOCLUB HEINEKEN ROTTERDAM: De foto- en filmclub Heineken Rotterdam bestaat 11 sep tember 25 jaar. De club viert dit jubileum met een serie ten toonstellingen, onder meer in de hoofdexpositieruimte van de Gemeente Bibliotheek in Rotterdam, Hoogstraat 110. Hier komen werken te hangen van alle leden. Een selectie van de beste foto's die gemaakt zijn in een bepaalde catego rie. "We zijn er trots op dat we daar mogen exposeren", al dus Philip Dankloff, voorzitter van de fotoclub. De leden van de fotoclub Heineken Rot terdam in de hal van het kantoorgebouw aan de Crooswijksesingel. Staand v.l.n.r.: Nico Knoll, Joop v.d. Hoek, Rob Slot, John Strater, Rien Dronk, Cees v.d. Zandt, Peter v.d. Zandt, Ton Luyendijk, Jan de Wit, Cees Bol, Ulf Sobocinsky en Cor de Wit Zittend v.l.n.r.: Frans v.d. Zandt, Jan Timmer, Jan van der Slik, Philip Dank- loff, Bert de Wit, Herman Mahieu en Bram Warner krijgen ze (opbouwende) kritiek op hun werk. Die kan best ongezouten zijn, maar is ook een stimulans om verder te gaan. Je kunt beter twee jaar lang foto grafie in clubverband beoefenen met commentaar op je werk, dan tien jaar lang alleen maar foto's maken voor je fa milie." Er mag met een volautomatische camera gefotografeerd worden. "De jury vraagt bij inlevering van de foto toch ook niet: 'Waar heb je hem mee ge maakt?' Wel kijken ze hoe hij gemaakt is. Ons stokpaardje is dan ook: de visie van een foto is belangrijker dan de tech nische afwerking." Toekomst Vijfentwintig jaar fotoclub Rotterdam. Een jubileum waard. Toch is er, on danks de feestvreugde, bezorgdheid over de toekomst. Philip Dankloff: "Tot en met mei kunnen we terecht in de Raadskelder in Rotterdam. Daarna moeten we naar een nieuwe lokatie uit wijken. Misschien dat we naar Zoeter- woude moeten verhuizen. Maar daar zit ten nogal wat consequenties aan vast. De meeste leden van onze club komen uit Rotterdam. En hoewel ze gezegd heb ben dat ze het niet erg vinden om heen en weer te reizen, ben ik daar zelf enigszins pessimistisch over. We zullen dus naar een andere oplossing moeten zoeken. Maar één ding is zeker: de leden willen graag verder. En waar een wil is, is een weg." De tentoonstelling wordt 1 oktober geopend om 11.00 uur en zal tot en met 31 oktober in de bibliotheek te zien zijn. Daarna komt de expositie van 1 november tot 29 november in het kantoorgebouw in Zoeterwou- de, van 15 december tot 9 januari in de Heineken Galerij in Amsterdam en van 6 februari tot 7 maart in Euro- point in Rotterdam. "Maar we doen uiteraard nog meer aan ons 25-jarig jubileum. Er wordt half sep tember een boek uitgebracht met daarin artikelen die in de loop van de jaren in Vers van 't Vat over de club zijn versche nen, een korte beschrijving van de ge schiedenis van de fotoclub, een kort woord van de voorzitter en secretaris en natuurlijk heel veel foto's uit de afgelo pen 25 jaar. Er worden ongeveer 150 ex emplaren gemaakt, bestemd voor de le den van de fotoclub en speciale genodig den. Verder laten we een poster maken, die ook in elke vestiging komt te han gen." Geen ervaring De fotoclub komt elke donderdag avond, van medio september tot en met eind aprilbij elkaar. Het bestuur van de vereniging bestaat, behalve uit Philip Dankloff, uit secretaris Bert de Wit en penningmeester Jan van der Slik. Offi cieel heet de club foto- en filmclub Hei neken Rotterdam. Dankloff: "Maar dat woordje 'film' kun je nu beter weglaten. Dat onderdeel is een vroege dood ge storven. Het was té kostbaar en nam té veel tijd in beslag. Het is dan ook bij één film gebleven." Fotoclub Heineken Rot terdam dus. Er zijn vijftig leden, van wie de jongste twintig en de oudste zeventig jaar is. Dankloff: "Helaas zijn het alle maal heren. Er zijn een tijdje enkele vrouwelijke leden geweest, maar die hebben vanwege privé-redenen onze club weer verlaten. Maar misschien dat er enkele dames zijn die, nu ze dit lezen, alsnog lid willen worden." Om lid te worden hoef je geen ervaring te hebben. Philip Dankloff: "Ook men sen die nog niet eerder een camera in handen hebben gehad, zijn bij ons van harte welkom. Als ze maar enthousiast zijn. Bij ons leren ze fotograferen en 14

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 14