RECLAMEDRAGER MET VELE VOORDELEN: CRATE COVER Deze maand is de nieuwe nationale consumentenactie van Amstel bier van start gegaan. Zoals we in het vorige nummer van Vers van 't Vat beschreven, zijn hierbij voor de con sumenten honderden kaartjes te winnen voor de musical Cats. De manier waarop Amstel deze actie onder de aandacht brengt van de consument, is vrij nieuw. Naast de gebruikelijke advertenties in de nationale dagbladen en een aantal bekende tijdschriften, gebruikt men nu ook zogenoemde 'crate covers'. Een crate cover (letterlijk: kratbedekker) is het bedrukte kar tonnen vel dat bovenop de bierfles sen in het krat wordt gelegd. Directer communicatiemiddel Het is niet voor het eerst dat we gebruik maken van crate covers. Maar het is wel de eerste keer dat dit op zo grote schaal en in zo grote oplage gebeurt. Waarom dit middel? "Wanneer de fris dranken een actie hebben, maken zij dat bekend op het etiket. Pepsi-Cola had bij voorbeeld speciale actie-etiketten voor de Michael Jackson concerten. Bij Hei- neken en Amstel gebruiken we nooit ac tie-etiketten. Toch hadden we behoefte aan een dergelijk middel om met de klant te communiceren" vertelt Pro ductmanager C. Smits. "Een communi catiemiddel dat opvalt en direct aan het produkt bevestigd is en dat sneller in het land te distribueren is dan displays. Want die moeten door de vertegenwoor digers in de winkel worden geplaatst. Als het dan om acties gaat voor een groot ge bied, neemt dat erg veel tijd in beslag van de vertegenwoordigers en duurt het lang voordat het hele gebied voorzien is van de displays. Daarnaast speelt mee dat de beschikbare ruimte in de winkels vaak beperkt is. Daardoor kan het gebeuren dat de win kelier de display op een plaats zet, op enige afstand van ons bier. De consu ment weet dan niet dat er op dat moment iets speciaals aan de hand is met Heine- ken of Amstel." "Met de crate cover kennen we die pro blemen niet" vervolgt de heer Smits. "De boodschap voor de consument zit praktisch aan het produkt bevestigd, ter wijl deze vorm van communicatie geen extra ruimte op de winkelvloer in beslag neemt. Een ander voordeel is dat de pre miums, de aardigheidjes die we soms gratis geven bij aankoop van een krat, nu in het krat kunnen worden verpakt on der de crate cover. Wie een krat koopt, krijgt direct zijn cadeautje." De handen uit de mouwen Vóór de Amstel-actie was er als proef een aantal Heineken-activiteiten waar bij crate covers werden gebruikt. Dit be trof speciale acties voor een bepaalde winkelketen. In die gevallen werden de crate covers handmatig in de kratten ge plaatst. Daarvoor waren twee mensen nodig. Eén om de kartonnen in het krat te leggen, en één om het karton zodanig aan te drukken dat de openingen in de vier hoeken om de flessehalzen werden vastgezet. Proef met machinaal inpakken Bij de Amstel-actie ging het om een kleine miljoen kratten die moesten wor den bedekt. En voor volgend jaar heeft Marketing nog een groot aantal activitei ten met crate covers op het programma staan. Daarom is half augustus op co lonne 2 in Zoeterwoude een apparaat als proef in gebruik genomen dat de Amstel kratten machinaal van een crate cover voorzag. Half september zal het resul taat worden besproken. Zijn de ervarin gen positief, dan zullen in de toekomst wellicht op alle 30 cl-binnenlandlijnen crate cover-machines worden geplaatst. Proef met machinaal aanbrengen van crate covers 12

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 12