Nieuwe kelders voor Multi Bintang Indonesia SURABAYA - De brouwerij Multi Bintang Indonesia in Surabaya, een dochtermaatschappij van Heineken, krijgt een nieuwe kelder voor de vergistingtanks. Deze wordt ge bouwd op de plek waar vroeger de kantine en de moskee van de brouwerij hebben gestaan. De nieuwe kelder wordt moderner en zal gemakkelijker te onderhouden zijn dan het oude gebouw. De montage staat onder leiding van pro ject-engineer K. van Dalen van HTB en moet eind 1988 zijn afgerond. -Vg* - Multi Bintang Indonesia heeft een capaciteit van 500.000 hectoliter bier per jaar. Behalve Heineken produceert MB1 ook nog in licen tie Guinness (Stout), Green Sands Shandy, Tiger-bier en de Coca- Cola-produkten. Naast de brou werij in Surabaya heeft Heineken nog twee andere brouwerijen in Indonesië. Die staan in Medan en in Tangerang bij Djakarta. Uitzicht op het brouwerijterrein, met op de voorgrond het nieuwe keldergebouw. In de verte is de stad Surabaya te zien. "De oude kelder bestond uit een groot aantal horizontale tanks, met een geë mailleerde binnenkant. Het schoonma ken van die tanks was een kostbare en tijdrovende zaak. Bovendien waren de oude tanks gewoon aan vervanging toe", vertelt de heer J.J. Wesdorp, Regional Engineering Manager voor het Verre Oosten. De brouwerij, die begin jaren dertig werd gebouwd, wilde al eerder uitbreiden. De heer Wesdorp: "We moesten echter binnen de door de over heid vastgestelde 'rooilijnen' blijven, die een flink gedeelte van ons brouwerijter rein afsneden. Van uitbreiding kon hier door nauwelijks sprake zijn. In 1986 werd dit verbod opgeheven en in sep tember 1987 zijn we begonnen met de bouw van de nieuwe kelder." Het nieuwe gebouw is bijna gereed en de vergistingtanks zijn inmiddels geplaatst. De komende maanden volgt de afwer king, zoals het isoleren van de tanks en het monteren van de pijpleidingen, waarin het bier wordt aan- en afgevoerd. De afbraak van het oude keldergebouw start als de nieuwe kelder in gebruik is. Plaatsing van de nieuwe vergistingtanks. Deze zijn voorzien van twee platen die op elkaar liggen en opgeblazen worden. In de ruimte tussen het staal stroomt de koel vloeistof. De vergistingstanks van bovenaf gezien. 11

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 11