EN FILM IN DE MAAK- Ook bij de exportpallets in Den Bosch werden opnamen gemaakt. A TION! zijn Amerikaanse bezoeker uit om met hem een biertje te drinken in een Am sterdams café, "want ook daar moet de kwaliteit van Heineken gecontroleerd worden". Voor de opnamen van deze film kwam veel kijken. Een grote groep mensen (filmploeg, acteurs en figuranten) was vele uren kwijt voor het maken van één shot. Menige opname moest opnieuw, voordat de regisseur tevreden was. De bossen snoeren, vele schijnwerpers en het materiaal dat af en aan werd ge voerd, zorgden voor een drukte van be lang. Niettemin moest de produktie van bier gewoon kunnen doorgaan. Vandaar dat naast de inzet van de filmploeg veel me dewerking nodig was van de mensen van de brouwerij. Deze werd overigens ruimschoots verleend. Met een glimlach werd voor de zoveelste maal een af spraak verzet om op een bepaalde dag een opname te maken. Tenslotte zijn de zanne-uren in ons Nederland zo schaars, dat van elk straaltje meteen gebruik wordt gemaakt, juist bij het maken van een film. Ook van de heer Heineken werd veel geduld gevraagd. Zeker tien keer wandelde hij door een stuk van de Eglantiersdwarsstraat naar het café 't Smalle in Amsterdam, voordat de regisseur tevreden was. Beelden zeggen meer dan woorden. Daarom hierbij enkele foto's die de sfeer weergeven waarin de opnamen zijn ge maakt. De heer F. Spoelstra (met wit pak), normaal werkzaam als tapper/kelner in de Cambrinuskelder in Den Bosch, kreeg in de film de rol van brouwer. Op deze foto is op de achtergrond de heer Heineken te zien, die zich met Het Hollandse weer is nogal wisselvallig. De regisseur, Bill Lewis voorbereidt op de opname in zijn werkkamer aan het Gidi van Liempd, kijkt tijdens de opnamen in Leid- Weteringplantsoen. schendam zorgelijk naar de betrekkende lucht.

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 5