Sinds kort is hij weer teruggekeerd in Nederland: de Pepsi Proef. In een vernieuwd, fris jasje trekt het Pepsi Proef-team door ons land om bij allerlei evenementen de consument te laten be slissen wélke van de twee blind te proe ven cola's het lekkerste smaakt. Pepsi's productmanager bij Vrumona, de heer M.J. Gerards, is ervan overtuigd dat het merendeel van de consumenten net als in de jaren '82 tot en met '85 voor de smaak van Pepsi-Cola zal kiezen. "De Pepsi Proef die in vele landen in de we reld is gehouden, heeft overal zijn doel treffendheid bewezen. De bekendheid nam toe en het marktaandeel van Pepsi steeg. Zelfs het totale cola-volume steeg. Ook in Nederland boekten we een goed resultaat met de proef', vertelt de heer Gerards. In Nederland startte Vrumona er in 1982 mee. Het was de periode dat de vraag naar cola's afnam, terwijl bin nen die dalende markt Coca Cola en de goedkopere B-merken aan marktaan deel wonnen. In navolging van vele an dere landen gooide Vrumona de Pepsi Proef als wapen in de concurrentiestrijd tussen beide grootste colamerken. Drie jaar lang was het een belangrijke promo tionele activiteit bij Vrumona. Het resul taat was zeer positief. Dat blijkt ook uit de prijs die de VEA (de Vereniging van Erkende Reclame Adviesbureaus) in 1985 toekende vanwege de hoge effecti viteit van de proef. De reclamebekend heid was beduidend toegenomen, de voorkeur voor Pepsi was gestegen (56% van alle Pepsi Proef-deelnemers wees Pepsi aan als de lekkerste) en Pepsi won 35% marktaandeel. Nu, na drie jaar, laat Vrumona de Pepsi Proef terugkeren. De heer Gerards: "Het was een ijzersterke formule. Daarom pakken we de draad weer op. We spitsen het echter meer dan voor heen toe op de jeugd. We gaan nu met de Pepsi Proef naar de grootste evenemen ten, met meer dan 30.000 bezoekers, popconcerten bijvoorbeeld." Er is nog een ander element dat nieuw is in de hui dige Pepsi Proef. "Veel te weinig men sen weten dat Pepsi marktleider is in meer dan 45 landen. Oók in de Ver enigde Staten, hèt land van de cola's. Pepsi is daar de leidende cola in de super markten. Dat willen we de Nederlandse consument laten weten. Vandaar de campagne: 'Amerika kiest voor de smaak van Pepsi. Wat kies jij?"'. Die boodschap is duidelijk te zien in de nieuwste commercials die sinds eind mei op de televisie worden vertoond. En het spreekt natuurlijk uit de uitmonstering van de wagens, buffetten en andere attri buten die bij de Pepsi Proef worden ge bruikt. Zij zijn alle beschilderd in de kleuren van de Amerikaanse vlag. "Wanneer die boodschap goed bij het grote publiek bekend is, zullen we an dere commercials op de televisie bren gen. Waarschijnlijk gebeurt dat in het najaar. Daarin zal dan niet zo nadrukke lijk meer naar de Verenigde Staten wor den verwezen. Met onder andere deze middelen denkt Pepsi haar doelstelling te verwezenlijken óók in Nederland de nummer 1 te worden." 8

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 8