Toeristen tijdelijk naar Zoeterwoude DEN BOSCH - De heer G. J. van Soest, Algemeen Direc teur Heineken Nederland B.V.heeft 30 mei vier mede werkers van de brouwerij in Den Bosch bedankt voor het levensreddende werk dat zij hebben verricht. Zij hebben tijdens de late dienst van 7 april door snel en doeltreffend ingrijpen het leven gered van hun collega H. Brienen. Deze werd tijdens zijn werkzaamheden getroffen door een hartstilstand. Door de beëindiging van de produktie in de brouwerij aan de Amsterdamse Van der Helststraat is het al enige tijd niet mogelijk een uitgebreide rondleiding aldaar mee te maken. De vele toeristen die de brouwerij wilden bezoeken, kregen in de maanden april en mei de gelegenheid een bezoek te brengen aan de brouwerij in Zoeterwoude. Zij werden ontvangen in een speciale tent, die naast de Hooiberg was opgezet. De belangstelling voor de 'verplaatste' excursie was echter matig. Vooral omdat de meeste toeristen slechts enkele dagen in ons land verblijven en de reis naar Zoeterwoude te veel tijd in beslag zou nemen, haakte een groot aantal bezoekers af. In afwachting van de definitieve plannen voor onze Amsterdamse vestiging, worden de toeristen nu met een alternatief programma in de brouwerij aan de Stadhouderskade ontvangen. Mensenredders beloond V.l.n.r. de heren Van den Bersselaar, Snikkers, Van Soest, Sijnesael en De Bruyn. De vier, de heftruckchauffeurs W.J.M. de Bruyn en A.G.J.M. van den Bersselaar, beveiligingsbeambte A.P. Synesael en groepsleider de heer F.W. Snikkers, waren binnen ander halve minuut bij het slachtoffer aanwe zig om reanimatie toe te passen. Zij ontvingen als blijk van waardering een rond kristal met Heineken kroon- kurk, voorzien van de inscriptie 'Voor uitzonderlijk mensenreddend optreden'. De heer Snikkers vertelt dat hij nog niet eerder een dergelijk ongeval in de prak tijk heeft meegemaakt. "Tijdens de rea- nimatie-cursus die ik in Den Bosch ge volgd heb, oefenden we met een pop. Toen maakten we ook wel eens een gein tje van 'als zoiets voorkomt, ga ik eerst kijken wie er ligt'. Maar dat is oefening. In de praktijk heb je maar één doel voor ogenhet redden van een mensenleven EHB O-opleiding De vier mensenredders kijken nu anders tegen de EHBO-opleidingen aan. De heer De Bruyn: "Je ziet weer eens hoe nuttig het is dat deze opleidingen worden gegeven." Zelf heeft hij nog steeds geen tijd gevonden om een dergelijke cursus te volgen. "Eigenlijk zou je voor zo'n op leiding gewoon tijd vrij moeten maken", vindt de heer Snikkers. "Er zijn veel te weinig mensen die EHBO kunnen toe passen. Van de ploeg die die avond werkte, was ik bijvoorbeeld de enige die de reanimatie-cursus heeft gevolgd. En dat is natuurlijk veel te weinig als zo'n ongeval zich voordoet. Ik zou dan ook iedereen willen aanraden zo'n cursus te doen", aldus de heer Snikkers. "Maar daarnaast zou ik ook de woorden van de heer Van Soest willen herhalen. Laten we hopen dat een dergelijk ongeval zich nooit meer voordoet." 7

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 7