Buitenkoker geplaatst onder wortketel 13 in Zoeterwoude Hoogste ZOETERWOUDE - Om het kookproces in de rechthoe kige wortketel verder te ver beteren is in de afgelopen maanden een buitenkoker geplaatst onder de wortketel. Zoals de naam al doet ver moeden, geschiedt het op warmen van de wort buiten de bestaande wortketel. De buitenkoker is een zestien meter lange pijpen-warmte- wisselaar welke in een U-vorm onder de wortketel is geïnstalleerd. De wort wordt op drie plaat sen uit de ketel gezogen en komt in de buitenkoker die een capaciteit heeft van 8000 hectoliter per uur. Eenmaal opgewarmd komt de wort via vier inlaten weer terug in de wortketel. Gemiddeld pas seert elk wortdeeltje op deze manier zes keer per uur de warmtewisselaar. Het brouwen met behulp van een buitenkoker levert een aantal belangrijke voordelen op. Door een beter kookpro ces wordt er een betere wort- kwaliteit verkregen. Het energieverbruik daalt door dat de kooktijd kan worden ingekort. Ook het aantal rei nigingen van de wortketel neemt af door het gebruik van de buitenkoker. Moest de ketel vroeger na elk brouwsel worden schoon ge maakt, nu is een reinigings beurt per week voldoende. Het bovenaanzicht van de ke tels is ook veranderd. De schoorsteenventilatoren en de luchtinlaten zijn van de wortketel verwijderd. Naar alle waarschijnlijkheid zullen ook de andere wortke- tels in brouwhuis 1 met een buitenkoker worden uitge voerd. AMSTERDAM - Op don derdag 26 mei werd het hoog ste punt bereikt van de nieuwbouw van het hoofd kantoor aan het 2e Wetering plantsoen in Amsterdam. Ter gelegenheid hiervan hees de heer H.F.M. Coebergh, lid van de Raad van Bestuur, de Heineken-vlag in het bij zijn van de heren A. Oostra (Raad van Bestuur) en H.M. Fennis (architect). De enige spelbreker in dit feeste lijke gebeuren was het weer. Daarom ging het gezelschap na afloop van de officiële handeling snel weer naar bin nen om gezamenlijk het tra ditionele 'pannebiertje' te drinken. Ook kregen de aan wezige bouwlieden nostalgi sche Heineken-glazen ca deau als aandenken aan het bereiken van het hoogste punt. De oplevering van de nieuwbouw, die april 1987 van start is gegaan, wordt rond de jaarwisseling ver wacht. 6

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 6