NIEUWE HEINEKEN COMMERCIALS Vanaf 1 juli kunt u een nieuwe serie Heineken reclamefilms op de televisie zien. De verrassing is wellicht groot. Nog wel de oude vertrouwde beeldengalerij maar in een veel rustiger tempo en ondersteund door slechts één muzikaal thema: 'what a wonderful world', een 'golden oldie' van Louis Armstrong. 'What a wonderful world' Ook al scoorden de Heineken-com- mercials altijd hoog in de waarde ring en herinnering van de consument, na dertien jaar van onafgebroken succes was het tijd voor iets nieuws. "Reclame-uitingen moeten ook met hun tijd mee. Ook de vorige campagne is in al die jaren doorlopend aangepast. Lo pende campagnes moet je stoppen voor dat de kijker het gevoel krijgt alles al eens gezien te hebben. Het uiterlijk van de reclamefilms is daarom veranderd. Ze zijn minder haastig. Ze hebben stijl en allure, tonen plezier in het leven, in voor de consument herkenbare situaties. Bovenal zijn ze nog steeds verrassend en met een knipoog naar de kijker", vertelt senior product manager G. den Hertog. De komende maanden zullen er drie ver schillende commercials op de televisie en één in de bioscoop worden gebracht. In twee ervan worden korte 'verhalen' ver teld, waarin maanmannetjes een hoofd rol spelen. Het derde filmpje, heeft nog iets van de vorige commercials weg. "Hierin laten we Heineken op verschil lende plaatsen in de wereld zien. Vene tië, Hollywood en andere steden geven de internationale allure van Heineken bier aan", aldus de heer Den Hertog. "Maar t.v.-reclames moet je niet vertel len, die moet je zien." De commercials zijn nieuw, maar een aantal elementen zijn behouden geble ven Gezelligheidmensen onder elkaar, vriendschap, het glas bier, beelden uit het verleden, een glimlach en nog vele andere onderdelen maakten deel uit van de vorige commercials en worden ook nu weer gebruikt. "Maar niet meer allemaal in één filmpje. Bier, gezelligheid en een glimlach horen bij elkaar. Dat was zo en dat blijft zo. Heineken en 'a wonderful world', dat is de boodschap", aldus de heer Den Hertog. Opnames op vele plaatsen Dat er bij het maken van een commer cial heel wat komt kijken, daar weet de heer R. Molenaar van de afdeling Re clame en Promotions over mee te pra ten. Hij is bij bijna al de opnames aanwe zig geweest, om onder andere te zorgen dat het script gevolgd wordt en -nog be langrijker- dat ons bier ook qua uiterlijk goed gepresenteerd wordt. "Het Heineken pilsje in de commercial moet er even piekfijn uitzien als het

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 4