Peter Pieters wint Ronde van Midden-Zeeland Viering William and Mary van start Wimbledon Tennisgala GOES - Peter Pieters is winnaar gewor den van de Ronde van Midden-Zeeland, die zaterdag 28 mei werd gehouden. Een ronde van 253 kilometer die sinds enkele jaren voor professionals uit binnen- en buitenland wordt gehouden en dit jaar onder meer over de Oosterscheldebrug en de stormvloedkering voerde. Tweede werd Matthieu Hermans, zesvoudig etappe-winnaar van de Ronde van Span je, en op de derde plaats eindigde Johan Capiot. Het evenement werd gespon sord door Amstel. Bij de finish was Amstel aanwezig met een tapeiland. Bo vendien kon men in Zeeland bij een krat Amstel een speciaal glas krijgen waar via een opdruk aandacht werd gevraagd voor de Ronde van Midden-Zeeland. HELLEVOETSLUIS - Met de opening van een zeventiende eeuwse herberg in het Zuid-Hollandse Hellevoetsluis is in ons land de viering begonnen van de Wil liam and Mary-herdenking. Op tal van plaatsen zullen de driehonderd jaar oude vriendschapsbanden tussen ons land en Engeland worden aangehaald. Vooral Hellevoetsluis zal daarbij een rol spelen. Vanuit deze plaats zal op 8 juli een vloot van ruim tweehonderd Nederlandse en Britse zeiljachten de overtocht beginnen naar het Zuid-Engelse Brixham aan de TorbayDit ter herdenking aan de tocht, die onze stadhouder Willem III driehon derd jaar terug naar Engeland heeft ge maakt om in dit land orde op zaken te stellen. De tocht en de herberg worden gesponsord door Heineken. Michiel Schapers in actie DEN HAAG - Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de tennisver eniging Leimonias in Den Haag werd zondag 5 juni het Wimbledon Tennis gala gehouden. Een toernooi dat door vele bezoekers werd bijgewoond en waar Amstel als sponsor aanwezig was. Tijdens dit gala werden drie partijen ge speeld tussen de bekende tennissterren Nastase uit Roemenië, Gerulaitis uit de Verenigde Staten, Amritraj uit India en de Nederlander Michiel Schapers. Met het gala werd een oude traditie in ere hersteld. In het verleden, toen tij dens de kampioenschappen op Wimble don alleen op doordeweekse dagen en op zaterdag werd getennist, haalde Leimonias de zondag na Wimbledon de bekendste tennissers naar Den Haag om tegen elkaar uit te komen. Toen op Wimbledon eveneens op zondag ge speeld werd, verviel deze traditie. 28

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 28