Eerste pc's opgehaald Kaartjes voor voetbaltoernooi Amsterdam 713 TÜ3 WEES ER SNEL BIJ S3 Op 5 en 7 augustus wordt het bekende Amsterdam 713 voetbaltoernooi gehouden. Dit toernooi wordt gesponsord door Amstel. Voor vijftien 'voetballiefhebbende' medewerkers van ons bedrijf zijn per persoon twee kaartjes beschik baar. Wilt u dit voetbalfestijn meemaken, stuur dan vóór 15 juli een briefkaart naar Vers van t Vat, postbus 530,2380 BD Zoeterwoude. De afgelopen maand heeft het grootste gedeelte van de deelnemers aan het pc-pro- ject zijn bestelde computer kunnen ophalen. Dit ge beurde op verschillende uit leveradressen in ons land, zoals in Capelle a/d IJssel (zie foto). De deelnemers kregen een korte instructiè en kon den zelf de computer uitpro beren. "Het verliep allemaal vrij vlot"vertelt de heer BMD Jonk. Hij heeft zijn computer in Leidschendam opgehaald. "Ik had ook het geluk dat ik in mijn eentje een tafel ter be schikking had om de compu ter uit te proberen. Anderen moesten met z'n tweeën aan een tafel zitten en dat was met al die apparatuur erbij nogal krap. Het installeren van de computer lukte prima. Bij twee mensen weigerde de pc. Maar dat werd diezelfde dag nog door Philips verholpen." Inmiddels hebben de meeste deelnemers aan het pc-pro- ject de instructie-avonden achter de rug. Een aantal me dewerkers hebben we ge vraagd hoe men de instructie vond en hoe het verder thuis met de pc gaat. De heer F.J. van Offeren is zeer resoluut. "Ik vond de eerste instructie-avond niet om over naar huis te schrij ven. De instructie werd erg rommelig en soms onver staanbaar gegeven.Ik heb in die drie uur weinig geleerd en ik denk dat ik, als ik door ie mand een half uur persoon lijk begeleid zou zijn, er meer van zou weten." Lachend vervolgt hij"Doordat ik de voorkeur gaf aan het voetbal len op tv heb ik nog weinig geoefend thuis, maar dat wat ik geprobeerd heb te doen ging moeizaam." De heer R. Mak vond de instructie-avonden erg leer zaam. Wel vond hij de lesstof te globaal. Hij vertelt: "Ver velend vond ik dat de essen tiële zaken vaak pas aan het eind van de cursusavond ge geven werden en niet op pa pier staan. Maar dat neemt niet weg dat ik blij ben dat zo'n cursus gegeven wordt. Ik had het niet graag helemaal op mijn eigen houtje willen uitzoeken." Dat niet iedereen op de hoogte is van p.c. 's is ook wel gebleken tijdens de uitlevering. De medewer kers van Philips die in structie gaven constateer den dat iemand zijn moni tor precies andersom had neergezet. Toen hij daarop werd gewezen, kwam het laconieke ant woord: "Oh, ik dacht dat het handvat (de steunen waardoor het scherm iets kan kantelen) boven moest!" In de onderneming hoor je veel gesprekken over de pc's. Over computerta fels, programma's en ver zekeringen, om maar een paar onderwerpen te noe men. In de rij voor de kassa in de kantine ver zuchtte iemand: "Ik heb dat ding voor 4.000, -la- ten verzekeren, maar krijg er nog voor geen 4 dubbel tjes uit!" 23

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 23