Bokma Jonge Korenwijn kan terugkijken op succesvol jaar Een caféscène: Bokma Jonge Korenwijn, een drankje om van te genieten Een van de produkten die in de periode voorafgaand aan Vaderdag een duidelijke piek in de verkoop ken den, is Bokma Jonge Korenwijn. Vol gens productmanager N. Vervelde van de Gedistilleerd en Wijngroep Neder land is dat niet verwonderlijk. "Bokma Jonge Korenwijn is echt een drank om jezelf mee te verwennen" zegt hij. "Dat kwam ook naar voren uit een onderzoek dat wij eind vorig jaar hebben gehouden. De mensen gaan ervoor zitten, genieten van het drinken van de Jonge Koren wijn. Dat is precies zoals wij het ons heb ben voorgesteld. Bokma Jonge Koren wijn is een specialiteit, eigentijds met een exclusief karakter. Die eigenschap pen worden nog eens onderstreept door het uiterlijk van de verpakking. Bokma Jonge Korenwijn is niet een zoveelste je never of whisky. Het is een produkt op zich. Uniek en niet te vergelijken met andere." De door de heer Vervelde genoemde ka rakteristieken van Bokma Jonge Koren wijn zijn ook terug te vinden in de recla mecampagne. "In de eerste campagne, na de introductie in april '87, besloegen de advertenties twee pagina's. Op de ene werd de fles groot afgebeeld, op de an dere stond een verhaal over het produkt van een autoriteit op bijvoorbeeld culi nair gebied. Begin dit jaar zijn we met die campagne gestopt. We hebben wel voortgeborduurd op het gegeven dat Bokma Jonge Korenwijn 'onbeschrijfe lijk' is. "Sommige dingen kun je niet be schrijven. Die moet je ervaren", luidt namelijk nu de slogan. Dat heeft iets in- trigerends en wervends, terwijl het plaatje erbij van Venetië, een Japans ge recht of een kunstwerk van De Lussanet, internationale allure uitstraalt." De campagne richt zich primair tot een heel beperkte doelgroep: de mannelijke gedistilleerddrinker tussen de 25 en 45 jaar uit de hogere sociale klasse. Daarom worden de advertenties in een select aantal tijdschriften en opinie weekbladen geplaatst. De heer Vervelde kijkt met een tevre den gevoel terug op het afgelopen jaar, het eerste jaar uit een hopelijk lang be staan van Bokma Jonge Korenwijn. "Op de thuisverbruikmarkt hebben we bijna 100%-spreiding bereikt. Binnen de ho reca kost het wat meer tijd. Maar daar is de spreiding zeker bevredigend te noe men. De verkopen zijn goed. De afzet van 150.000 liter komt overeen met onze verwachtingen." Hij verwacht ook dat in 1988 de afzet van vorig jaar ruim zal wor den overschreden. Om dat bereiken staat er een aantal activiteiten op het programma. Deelname aan acties met nieuwe haring bijvoorbeeld. En in het najaar voor zowel consument als horeca een glazenactie. Langzaam maar ge staag, is het motto bij de groei. "Liever op lange termijn een goed produkt op de markt, dat er de volgende generatie nog is, dan een produkt dat een succesvol maar slechts heel kort leven beschoren is." Intrigerend, exclusief en met internatio nale allure. Dat zijn de belangrijkste ele menten die de doelgroep in deze adver tentie moeten aanspreken. dingen kun je niet Die moet je ervaren. Sommige beschrijven. 20

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 20