Verenigingen in het zonnetje Bosschenaren zoeken het over de grenzen DEN BOSCH - Zeventien medewerkers van de brou werij uit Den Bosch hebben begin juni een bezoek gebracht aan de Dreher brouwerij in het Italiaanse Pedavena. Op zich niet zo bijzonder. Maar de reis ver liep op een niet alledaagse manier: namelijk per fiets. De veertien fietsers en drie helpers van de Heineken wielertoerclub Alweerweg legden de afstand van 1205 kilometer af in acht etappes, met een gemiddelde af stand van 150 kilometer per dag. De rit naar Italië vormt het sportieve hoogtepunt in de activiteiten die dit jaar worden georganiseerd ter ere van het tienjarig bestaan van de wielerclub. Eerder dit jaar werd er al een speciale tijdrit verreden. De wekelijkse training van tachtig kilometer werd ter voorbereiding op de Italiëreis uitgebreid. Langere ritten werden inge last en in de Belgische Ardennen en Limburg zijn de 'klimspieren' extra geoefend. Op 2 juni was het dan zover. Ir. C.M. Kolff, chef Tech nische Dienst en plaatsvervangend bedrijfsleider, gaf om 8.30 uur het startschot voor de tocht. Na vijf dagen en achthonderd kilometer op de pedalen passeerden zij de Duits-Oostenrijkse grens. Het echte klimwerk kon beginnen. Bergpassen met stijgingspercentages van acht tot tien procent brachten de fietsers tot boven de 1500 meter. "Bij de Fernpass, zo'n veertig kilometer voor de Italiaanse grens, werd het heel zwaar", vertelt deelnemer Harm Böhmermann. "Het was slecht weer en slechts drie graden boven nul. Sommigen van ons raakten onderkoeld. We hebben wat gedronken om weer warm te worden en hebben besloten om met het busje naar het eerste hotelletje na de pas te rijden, om daar te overnachten. Het was onverantwoord om door te rijden. We waren dan ook blij toen we hoorden dat de profes sionals in de Ronde van Italië die dag ook vanwege de kou waren afgestapt. De wielerploeg werd bijgestaan door een materiaal wagen met reserve-onderdelen, een verzorger en een cameraman met video en foto-apparatuur aan boord. Op donderdag 9 juni, acht dagen na het vertrek uit Den Bosch, reed de Heineken wielerploeg Pedavena bin nen. De renners kregen 's avonds een diner aangeboden door hun Italiaanse gastheren. Met de plaatselijke fiets club werd de volgende dag een toertocht rond Pedavena gereden. De Bossche ploeg werd daarna voor de lunch op de brouwerij ontvangen. Na een excursie aan de brouwerij werd het naburige Feltre bezocht. Inmiddels was ook een tweede auto uit Nederland gearriveerd. Za terdagmorgen vroeg stapten de renners in de twee volg- wagens om weer huiswaarts te keren. Op 10 september zal het jubileumjaar van de Heineken Wielertoerclub Alweerweg worden afgesloten met een groot feest voor de 46 leden, familieleden en genodig den. Als speciale gasten zullen daarbij de wielervereni ging van oud-renner Jan Jansen en de wielerclub van de Pelforth brouwerij aanwezig zijn. Bij het afscheid! De renners maken zich op voor het vertrek. 18

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 18