vergeten Oud-medewerkers en gepensioneer den van de vestigingen Zoeterwou- de, Zoetermeer en Rotterdam vertrok ken op 9 en 30 mei per bus naar Gelder land. Voor sommigen van de deelne mers betekende dat een 'vroegertje'. De korte stop die om negen uur 's morgens bij restaurant Postiljon in Bunnik werd gemaakt, was voor de meeste deelne mers dan ook een verademing. Hier ver zamelden de bussen uit de verschillende opstapplaatsen zich en kregen de deelne mers koffie met gebak. "En daar was ik echt aan toe", verzuchtte een mevrouw. "Ik ben vanmorgen al om zes uur opge staan om op tijd bij de bus te zijn. En dat terwijl ik normaal gesproken pas om half negen opsta. Maar het is wel de moeite waard, want als ik zo het programma be kijk, gaan we een heel leuk dagje tege moet." Zij en haar man, oud-medewer ker van de repro-afdeling in Zoeterwou- de, verheugen zich elk jaar opnieuw op dit door Heineken georganiseerde uit stapje. "Je ziet oude bekenden, praat nog eens over je tijd bij Heineken en je geniet van een gezellig dagje uit", aldus het echtpaar. Klein Zwitserland Na dit korte intermezzo voerde de tocht de deelnemers langs een van de mooiste plekjes van Gelderland: de Hoge Velu- we. "Een klein stukje Zwitserland in Ne derland", aldus de heer A. Prins, voor zitter van de personeelsvereniging Zoe- terwoude. En daar deed dit landschap inderdaad aan denken. In hotel-restau rant 'De Liemershof werd de lunch ge bruikt, waarna een bezoek aan het Openluchtmuseum in Arnhem werd ge bracht. Gelukkig was het weer de bezoekers gunstig gezind, in ieder geval op 9 mei. Een stralend zonnetje maakte die dag de wandeüng door het uitgebreide park met historische Hollandse woningen bijzon der aangenaam. Helaas bleek echter de tijd te kort om alle bijzondere huizen, kerken, boerderijen en molens te bekij ken. De meeste deelnemers beperkten zich tot de, in de gids aangegeven korte route. Vooral de weegbrug met weeg huisje uit Wolphaartsdijk en het werk tuigenmagazijn uit Goes trokken veel belangstelling. Velen herkenden daarin elementen uit hun vroegere Heineken- tijd. Op 30 mei was het weer iets minder mooi, maar gelukkig bleef het tijdens het bezoek aan het museum droog. Goed showorkest Terug in de bus ging het gezelschap ver volgens naar Didam, waar ter afsluiting een diner-dansant werd gehouden. Hier voor had de organisatie het zes man sterke showorkest 'Alpha' uit Groenlo uitgenodigd. "Een goede keuze", von den zowel deelnemers als organisatoren. Dat was ook de mening van de heer P.C. Schop, Directeur Personeelszaken H.N.B.die 's avonds aanwezig was. Het orkest speelde zowel bekende Glenn Miller-melodieën als de meer disco-ach- tige muziek van bijvoorbeeld Bee Gees en Eddie Grant. Als klap op de vuurpeil was er een mini-concert van zangeres Corry Konings, die met enkele van haar bekendste Nederlandstalige hits het pu bliek uitstekend wist te vermaken. Om 21.00 uur vertrok het gezelschap weer naar huis, voorzien van de plaatselijke lekkernij: een Didams krentenbrood. Zeer geslaagd Ook de oud-Bosschenaren brachten een bezoek aan het Openluchtmuseum. De in totaal 550 deelnemers aan de reis kon den kiezen uit drie verschillende data. Een bijdrage aan het welslagen van deze dagen was het zonnige weer. Hoewel het voor de toeristische route door het land van Maas en Waal wat aan de warme kant was. Bij het vertrek om half negen in de ochtend, stapte de bedrijfsleider, van de Bossche vestiging de heer P. Ha mers, nog even de bus in om alle deelne mers een goede reis te wensen. Hij was eveneens aanwezig tijdens het avond programma, dat in partycentrum 'De Rietpluim' gehouden werd. Hier werd tot slot van het jaarlijkse uitstapje, onder het genot van vrolijke orgelmuziek, ge zamenlijk gedineerd. "Een dag om niet snel te vergeten", aldus de reactie van enkele enthousiaste deelnemers. Arabisch feest De reis van de oud-medewerkers van Amsterdam en Bunnik ging 's morgens naar het vogelpark Avifauna in Alphen a/d Rijn. Daar werd eveneens een rond vaart gemaakt, 's Middags ging de bus via een toeristische route naar het Bra bantse Geertruidenberg. Een bezoek aan Fort Geertruidia bracht het gezel schap vervolgens in Arabische sferen. De heer F.J. Feitsma van de vestiging Amsterdam hierover: "We wilden eens af van het geijkte programma. Vorige ja ren hebben we altijd een diner-dansant gehouden. Dit keer was er geen bedie ning,«maar konden de mensen tussen de buikdanseressen en vuurvreters door deelnemen aan een fantastisch goed ver zorgd buffet met soep, brood, vlees en een heerlijk nagerecht. Een initiatief dat bij de meeste oud-medewerkers erg goed gevallen is"aldus de heer Feitsma. Oud-medewerkers van Zoeterwoude, Zoeter meer en Rotterdam in het Openluchtmuseum 's Avonds was er voor de Amsterdamse en Bun- nickse oud-medewerkers een Arabisch feest in Geertruidenberg 15

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 15