Buckler is door onze Spaanse werk maatschappij El Aguila in nauwe samenwerking met HTB en Corporate Marketing ontwikkeld en wordt mo menteel gemaakt in Den Bosch. Voorlo pig wordt het vanuit Nederland naar Frankrijk geëxporteerd, totdat het daar eveneens geproduceerd kan worden. Spanje heeft de produktie van meet af aan in eigen land voor z'n rekening geno men. Vrijwel tegelijk is het produkt in april in Frankrijk en Spanje geïntrodu ceerd. Via televisiecommercials en spe ciale promoties zal het produkt bij de consument bekend worden gemaakt. Buckler wordt in Frankrijk verkocht als 'Bière sans alcool'. In Spanje staat op het etiket 'Sin', dat in het Spaans 'zonder' betekent. In Nederland wordt 'alcohol arm' vermeld. Dat heeft te maken met de wettelijke bepalingen in de diverse landen. De merknaam blijft echter in alle landen hetzelfde, Buckler. Waarom deze naam? De heer A.J.M. Hakkaart, hoofd Development and Brand Coordi nation: "We hebben gezocht naar een naam die internationaal bruikbaar zou zijn. Uit onderzoek in Frankrijk, Span je, Nederland en Amerika is gebleken dat Buckler internationaal gemakkelijk in het gehoor ligt en een aantrekkelijke naam is voor een non-alcoholbier. Daar naast is het te registreren. Vandaar de keuze voor deze naam." Vanaf september is Buckler pas ver krijgbaar in Nederland. De heer P.L.T. Vogelsang, product-manager hierover: "Dat heeft te maken met de introductie van Amstel Light, die in april van start is gegaan. Als we een nieuw produkt op de markt brengen, willen we dat ook goed doen. Als we echter beide produkten te gelijk in april geïntroduceerd hadden, liepen we de kans dat ze ieder afzonder lijk minder aandacht gekregen hadden dan ze verdienen." Weinig alcohol "Buckler is een bier waar praktisch geen alcohol in zit en dat de smaak en geur van bier heeft. Het is een produkt dat alle kenmerken heeft die mensen van een bier verwachten. Het is niet alleen ver frissend en dorstlessend, je kunt het ook altijd drinken, omdat het slechts 0,5 pro cent alcohol bevat. Dat is niet meer dan in sommige vruchtesappen en soorten bruin brood zit. Mensen kunnen het drinken op die momenten dat ze geen al cohol kunnen of willen gebruiken. Bij voorbeeld in de ochtend, tijdens de lunch, het sporten of als ze nog moeten autorijden. Ook op zulke momenten kunnen mensen erg veel trek hebben in een lekker glas bier. Het marktsegment van alcoholarm bier neemt nog maar een gering aandeel van de totale Nederlandse biermarkt in. Toch neemt de vraag naar dergeli j ke bie ren met zeker vij ftig procent per j aar toe Uit onderzoek blijkt ook dat 45 procent van de bierdrinkers geïnteresseerd is in een goed smakend bier met weinig of geen alcohol. De verwachting is dat deze groei zich in de komende jaren zal voort zetten Vooral met het oog op de ontwik kelingen in het buitenland. In West- Duitsland bijvoorbeeld is consumptie van alcoholarm en -vrij bier in de afgelo pen zes jaar verachtvoudigd. Verpakking Buckler zal in Nederland verkrijgbaar zijn in six-packs met de bekende 30 cl-re- tourfles. De introductie van het produkt bij de handel gebeurt onder meer door brochures en advertenties in vakbladen. Vanaf september wordt Buckler thema tisch ondersteund met reclamebood schappen op de radio en in de dagbla den. Ook zullen evenementen worden gesponsord en worden vrachtwagens in Buckler-uitmonstering geschilderd. In Frankrijk wordt het produkt verkocht in 25 cl-fles in sixpacks en in 33 cl-blik. In Spanje is Buckler verkrijgbaar in de 20 cl-retourfles, 25 cl-fles in sixpacks èn 33 cl-blik. In Frankrijk wordt Buckler verkocht in 25 cl-fles in sixpacks De Spaanse uitvoering Vrij dag 29 april werd Buckler gepresenteerd aan de thuisverbruik-vertegenwoordigers

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 9