Local Area Network in kantoor Zoeterwoude in gebruik genomen Bossche afdeling Brouwen opent 'eigen' laboratorium De heer Knoop tikt de elektronische brief "Het is nog even wachten op de opening van de snelweg langs Heineken. Toch ope nen we vandaag een snelweg. Onze eigen interne snelweg". Met deze woorden kondigde de heer J.H. de Leeuw, hoofd E.F.I. Heineken Ne derland B.V., op 18 april de in gebruikname aan van het Local Area Network (LAN). Het LAN maakt het mogelijk om op afstand elektronisch met elkaar te kunnen 'pra ten'. Dus via beeldschermen. Het LAN bestaat kort gezegd uit een lange, dikke kabel waarover al het interne com puterverkeer direct mogelijk is. "De interne snelweg voor informatie-overdracht", in de woorden van de heer De Leeuw. De heer F. W.E. Knoop, tot voor kort communicatiema nager bij Heineken Neder lands Beheer en momenteel hoofd E.F.I. Heineken Tech nisch Beheer, stelde het LAN in gebruik door vanuit Zoe terwoude een elektronisch bericht te versturen. Hij tik te, onder het toeziend oog van vele belangstellenden, de brief op zijn beeldscherm en verzond deze via het zoge naamd Memo-programma. De elektronische postverzen ding is een van de vele nieuwe communicatiemogelijkhe den die met behulp van het LAN kunnen worden benut. "Er gaat vandaag een wereld voor ons open"zo verze kerde de heer Knoop de aan wezigen. DEN BOSCH - Op 20 mei heeft de heer Ir. B. A. Horst man in Den Bosch de ope ning verricht van een nieuw laboratorium voor de afde ling Brouwen. De opening betekent een verandering in de organisatie van de kwali teitscontroles van de Be- drijfstechnologische dienst en de afdeling Verpakken. De kwaliteitscontroles van de afdeling Brouwen worden in het vervolg niet meer door deze diensten uitgevoerd, maar zijn in het vervolg direct verbonden aan de afdeling. Brouwen is niet de eerste af deling die overgaat tot eigen kwaliteitscontroles. In 1976 startte de afdeling Verpak ken hier al mee. De mensen van het nieuwe laboratorium voeren de bemonsteringen, analyses en berichtgeving uit voor het brouwhuis, de lager- kelder en de helderbierkel- der. Nieuw zijn de kleine be monsteringen en bepalingen die door de procesoperators van de afdeling Brouwen zelf worden uitgevoerd. Zij zijn zo meer betrokken bij de kwaliteit van de produkten die zij maken. In het laboratorium van "Brouwen" wordt nu ook de kwaliteit van het helderbier gecontroleerd, voordat het naar de afdeling Verpakken gaat. "Vroeger werd de hel- derbierkwaliteit getoetst door Verpakken. Nu voeren wij als 'leverancier' van hel derbier de controles zelf uit, zodat wij garant kunnen staan voor de kwaliteit van het door ons geleverde bier", vertelt de wachtchef van het laboratorium, de heer P.A.C. Boeters. Om deze voor hen nieuwe bepalingen te kunnen doen, hebben de vijftien laboratorium-mede- werkers een aanvullende op leiding gevolgd bij de kwali teitsdienst. Het nieuwe laboratorium "Brouwen" in bedrijf 6

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 6