de. Vandaar de naam Normaal Amster dams Pils voor dit bijzondere bier, af komstig uit een van de laatste brouwsels. Dit volmout bier met een stamwortge- halte van circa 14% was onder de naam 'Brouwsel 1466' bij alle feestelijk inge richte kraampjes te krijgen. Bij het naar huis gaan kreeg ieder bovendien een set flessen van dit pils mee. Zeer geanimeerd Voordat alle Brouwsels 1466 uitgereikt waren, duurde echter nog wel even. Daarvoor was de receptie veel te gezel lig. De honderden aanwezigen, veelal oud-medewerkers van de Amsterdamse vestiging, raakten niet met elkaar uitge praat. Zij bleven bijeen in een sfeer die kenmerkend was voor de sfeer die altijd in Amsterdam had geheerst, gezellig en vooral typisch Amsterdams. Speciaal afscheidspils De uitnodiging werd door allen graag aanvaard. De bedrijfsleiding had name lijk ter gelegenheid van deze receptie een speciaal bier gebrouwen. Op het niveau van het N.A.P., het Normaal Amster dams Peil, zoals de heer Bremer uitleg Circa zevenhonderd belangstellenden waren naar de Van der Helststraat geko men om afscheid te nemen van collega's en van de brouwerij Op 22 april namen 53 medewer kers gezamenlijk afscheid. Welke medewerkers het betreft, kunt u lezen op de pagina's 24 en 25 in de rubriek Jubileum en Afscheid. De 53 scheidende medewerkers van Al Hel maakten vrijdag 6 mei gezamenlijk een tochtje met de 'Mississippi Queen' Nog niets definitiefs Over de uiteindelijke bestemming van de vestiging kon de heer Van Soest nog niets zeggen. "We zitten nog in een fase waarin allerlei plannen worden ontwik keld en waarbij vele partijen betrokken zijn. Zeker is wel dat we hier een ont vangstmogelijkheid houden voor onze gasten." Tot slot nodigde de heer Van Soest een ieder uit samen met hem het glas te heffen op allen die zich hebben in gezet -en nog inzetten- voor onze onder neming en op de toekomst van Heine- ken. 5

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 5