GEZAMENLIJK AFSCHEID 53 MEDEWERKERS BETEKENT EINDE VAN EEN TIJDPERK De heer Van Soest: niet stil blijven staan bij het verleden. De heer Bremer: "Namens de directie van de onderneming wil ik u hartelijk bedan ken voor uw bijdrage tijdperk afsluiten. Want de Heineken brouwerij aan de Stadhouderskade is met Amsterdam vergroeid. Net als de Hollandse tulpen, de Dam en het Rijks museum is de brouwerij een begrip. Niet alleen voor de Amsterdammers, maar zeker ook voor de buitenlandse toeris ten. Het sluiten van een bedrijf dat bijna een symbool is van Heineken in de we reld, is iets om zeker even bij stil te staan. Voor éven maar, want een gezond be drijf als het onze moet gericht zijn op de toekomst en een gezonde financiële si tuatie." De heer Van Soest verwees dan ook naar de voornaamste conclusie die naar voren was gekomen uit het gron dige onderzoek over het al dan niet kun nen voortbestaan van de brouwerij"De sluiting van A/Hel zal het rendement van Heineken Nederland verbeteren en de continuïteit daardoor mede waarbor gen." Toen in 1986 werd bekendgemaakt dat de brouwerij aan de Amster damse Stadhouderskade zou sluiten, omstreeks januari 1989, bracht dat een schok teweeg. Er was één geruststelling: het uitgangspunt was dat er geen ge dwongen ontslagen zouden vallen. Voor de circa 270 medewerkers werd een so ciaal plan gemaakt. Alle medewerkers zouden worden overgeplaatst naar an dere vestigingen. In totaal ging het om ongeveer 200 overplaatsingen. Een en keling ging naar Bunnik, Den Bosch of het Weteringplantsoen. De meesten kregen een nieuwe baan in Zoeterwou- de. Om dat zonder al te veel problemen te laten verlopen, is veel aandacht be steed aan bijscholing en heropleiding. Om de overgang ook zonder al te veel fi nanciële problemen te laten zijn, geldt voor allen de ROWOR-regeling (Rege ling Overplaatsing wegens Organisatori sche Redenen). Die regeling maakte het ook mogelijk dat een relatief groot aan tal medewerkers gebruik kon maken van de mogelijkheid het bedrijf te verlaten op de leeftijd van 57V2 jaar. Hoewel som migen die leeftijd pas in de loop van dit jaar bereiken, namen op 22 april allen gelijktijdig afscheid. Niet alleen van el kaar, maar ook van de brouwerij aan de Stadhouderskade als produktievesti- ging- De 53 medewerkers die deze dag af scheid namen, werden allereerst offi cieel ontvangen door de Amsterdamse bedrijfsleider, ir. C. Bremer. "We heb ben hier een goede tijd gehad, we heb ben hier door de jaren heen een goed produkt gemaakt. We hebben dat zeker in de afgelopen jaren met uitstekende bottelarijrendementen gedaan en tegen verantwoorde kosten. Uw bijdrage daaraan is indrukwekkend geweest. Na mens de directie van deze onderneming wil ik u daarvoor dan ook heel hartelijk danken", sprak de heer Bremer tot de aanwezigen. Uniek Tijdens de receptie herhaalde de heer Bremer zijn dank ten overstaan van de honderden aanwezigen in het Roeischip en de kantine. "De laatste 8V2 jaar dat ik in uw midden heb mogen werken, zijn voor mij onvergetelijk geweest. Ik had niet kunnen bevroeden dat er in deze brouwerijgemeenschap zoveel goeds te beleven was. U allen heeft een prachtig stuk werk geleverd en een sfeer weten te handhaven, die uniek is binnen Heine ken. Daar ben ik zeer dankbaar voor", aldus de heer Bremer. Niet stilstaan bij verleden Algemeen Directeur van Heineken Ne derland B.V., de heer G.J. van Soest ging in zijn toespraak nog even in op de redenen tot beëindiging van de produk- tie. "Er zit iets verdrietigs in dat we een Vrolijke noten tijdens de receptie, gebracht door carnavalsband De Jeppers 4

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 4