Uit een ander vaatje getapt Heineken steunt zeilsport in het Caraïbisch gebied (gelezen in De Telegraaf van 7 mei 1988) Bekend is de tweejaarlijkse toekenning van de dr. H. P. Heineken Prijs voor baanbrekend wetenschappelijk on derzoek. De prijs, genoemd naar de vader van de heer A.H. Heineken, wordt beschikbaar gesteld door Heine ken N.V. Nieuw zijn de prijzen die vanaf september uitgereikt gaan worden door drie aparte stichtingen, die op initiatief van de heer A.H. Heineken zijn opgericht. In De Telegraaf stond hierover het volgende te lezen. Alfred Heineken richtte in 1979 de Amsterdamse Kunststichting op, in juni 1983 de Amsterdamse Stich ting voor de Geneeskunde en de Amsterdamse Stichting voor de Historische Wetenschap. Tot nu toe hoorden wij weinig van de ze stichtingen, omdat er eerst een vermogen moest worden opgebouwd. De heerA. H. Heineken heeft het geld persoonlijk onder gebracht bij de Stichting Alfred Heineken Fondsen. De laatste heeft nu bekend gemaakt dat elk van de drie eerder genoemde stichtingen inmiddels over twee miljoen gul den beschikt. Zij kunnen nu daadwerkelijk aan de slag. De stichtingvoor de geneeskunde zal elke twee jaar, te beginnen in 1989, een prijs van 150.000gulden uitreiken aan personen die baabbrekend werk hebben verricht op het gebied van de medische wetenschap. De Koninklijke Nederlandse Akademie voor Wetenschappen verricht de selectie. ...De kunststichting zal jaarlijks de Alfred H. Heineken prijs voor de Kunst groot 50.000 gulden uitreiken aan jonge veelbelovende kunstenaars, die hun woon- en werkterrein in Nederland hebben. In de jury zitten mr. E. de Wilde, oud-directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, drs. E. Fuchs, directeur van het Haags Gemeentemuseum en K. Schampers, conservator bij Boy mans van Beuningen ...De Stichting voor de Historische Wetenschap zal zich de eerste jaren wijden aan een geschiedenisproject voor de jeugd met als doel de Europese gedachte te versterken. ST. THOMAS - Dat Heineken ook ver over onze landsgrenzen belangrijke eve nementen sponsort is lang niet iedereen bekend. Zo is Heineken actief bij grote zeilevenementen in het zonovergoten Caraïbisch gebied. Samen met horloge fabrikant Rolex sponsorde de brouwerij de Maxi Yacht World Championship 1988. Dit wereldkampioenschap voor de 26 meter lange Maxi-jachten, met elk een bemanning van dertig personen, werd enige tijd terug bij St.Thomas ge varen. Van de zestien maxi-jachten die er in de wereld zijn waren er maar liefst elf naar het Amerikaanse Maagden Ei land gekomen. Winnaar van de zeilwed strijd werd kapitein Dennis Connor met zijn schip de Kialoa. Het belangrijkste zeilevenement dat Heineken sponsort is de Heineken Re gatta in St. Maarten. Deze race is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een van de belangrijkste in het Caraïbisch gebeid. Op de foto schipper Dennis Connor (links), naast hem Kialoa-eige- naar Jim Kilroy en bemanningslid Tom Whitton die de laatste druppel bier uit de Heineken Trophy over zijn hoofd krijgt uitgegoten. 31

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 31