Jelle Nijdam overwinnaar in 23ste Amstel Gold Race Sterk bezet Heineken Sevens Toernooi Extra belangstelling door het mooie weer winnaar van de 23ste Amstel Gold Race ontvangen in de VIP-tent van Amstel ontvangen, die bij de finish in Meerssen stond opgesteld. Zoals elk jaar gebruike lijk is, hadden zich hier veel mensen van onze commerciële organisatie verza meld om de klassieker van Nederland via videoschermen mee te kunnen ma ken. Nijdam werd in de tent toegespro ken door de heer Van Soest en de burge meester van Meerssen. AMSTERDAM - Het sevens rugby, een variant op het bekende rugbyspel, wordt steeds populairder. Dat bleek ook dit jaar weer op het door Heineken gespon sorde toernooi dat op 14 en 15 mei in Amsterdam werd gehouden. Maar liefst zestig rugbyploegen uit binnen- en bui tenland kwamen naar de velden van AAC pm te strijden om de Zilveren Pier. Ruim vijfduizend toeschouwers za gen in de finale het Britse team The Gol den Oldies korte metten maken met het leeg gespeelde Schotse clubteam Jedfor- ces. The Golden Oldies gingen zo doende voor het tweede jaar in successie met de eerste prijs naar huis. Sevens rugby is een ware conditieslag. In tegenstelling tot het traditionele rugby- team, dat uit vijftien spelers bestaat, is het sevensteam slechts zeven man sterk. De spelers lopen in de westrijd van twee maal zeven minuten dan ook vele meters meer dan zij in het normale rugby-spel gewend zijn. Het publiek is enthousiast, want zij zien in korte tijd vele spectacu laire wedstrijden waarin snel punten moeten worden gemaakt. In Amster dam kwamen de 60 teams voor niet min der dan 170 wedstrijden het veld op. Heineken was als hoofdsponsor van het toernooi, dat voor de zeventiende keer werd georganiseerd, ruimschoots aan wezig. Naast onder andere de kelder bierwagen, verschillende buffetten en de reclameborden langs het veld kregen alle deelnemers na afloop een Heineken bierpul aangeboden. De brouwerij stelde als hoofdprijs, naast de Zilveren Pier, een grote kristallen bierpul en de eerste prijs in de verliezersronde, de Heineken boot, beschikbaar. MEERSSEN - Jelle Nijdam uit Zundert is zaterdag 23 april winnaar geworden van de 23ste Amstel Gold Race met een tijd van bijna zeseneenhalf uur. Nijdam verscheen door deze prestatie voor het eerst op de klassieke erelijsten. Nadat hij samen met 165 andere renners voor de koers over 242 kilometer met achttien hellingen was gestart, wist Nijdam al gauw met Lammertink (Ned), Dorgelo (Ned) en Roll (VS) de kopgroep te vor men. Op de Keutenberg ontsnapte de wielrenner uit Zundert, waarna hem niets meer van zijn overwinning af kon houden. Na afloop van de race werd Nij dam de beker overhandigd door de heer G.J. van Soest, Algemeen Directeur van Heineken Nederland. Daarna werd de De heer Van Soest feliciteert winnaar Jelle Nijdam AMSTERDAM - In het stralende week end van 30 april en 1 mei was het druk in het Amsterdamse Bos, het bos tussen Amsterdam en Amstelveen. Dat gold zeker ook voor de omgeving van de in dit bos gelegen Amsterdamse manege. Zo als al lang traditie is op Koninginnedag, vond er ook dit jaar een concours hippi- que plaats. Het bijzondere daarvan is dat deze wedstrijd het eerste concours is in de buitenlucht, in ons land. Ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van de Stichting Paardesport Amsterdam be sloeg het concours dit maal twee dagen. Het aantal toeschouwers was beide da gen groot. Want vele dagjesmensen, door het mooie weer naar het bos gelokt vonden het leuk dat zij de kans hadden Nederlands beste ruiters van dichtbij in actie te zien. Zoals Antoon Ebben, die voor de 25ste keer aan dit concours hip- pique deelnamOf Uriël Takendie met zijn paard Voila de prijs van het Casino Amsterdam in de wacht sleepte. De Hei- neken-betrokkenheid bij dit evenement uitte zich in het gebruik van het Heine ken logo op de toegangskaarten, recla meborden in de piste en parasols op het terrein. Tevens waren er tapfaciliteiten geplaatst in de consumptietent voor ge nodigden, die voor het eerst op het ma negeterrein stond. 29

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 29