"Gezellig, sfeervol en veel te kort" Heineken-medevverkers in warme marathon van Amsterdam PERSONEELSFEEST HORECAGEBIED ROTTERDAM ROTTERDAM - "Harstikke gezellig." Zo karakteriseerden de medewerkers van het horecagebied Rotterdam het personeelsfeest dat vrijdagavond 6 mei in gebouw 't Web in Hoogvliet gehouden werd. Een locatie die uiterst geschikt bleek te zijn voor het zeer gevarieerde programma dat de organisatie voor de aanwezigen in elkaar had gezet. De di verse zaaltjes, knusse zitjes en kleine barretjes werden gebruikt om het een ie der zo veel mogelijk naar de zin te ma ken. In de ene zaal speelde het orkest Sil vio uit Den Bosch en in een andere zaal Sneltekenaar de heer Ong in actie met zijn potlood werd discomuziek gedraaid. Ook was er een sneltekenaar aanwezig, de heer Ong, die 181 werknemers van het hore cagebied gelukkig maakte met een bij zonder geslaagde karikatuur. En de bij de feestgangers goed bekende Rinus Franken bracht een Hollands repertoire ten gehore, dat de meesten op de banken brachten. Voor de inwendige mens werd ook gezorgd. Een goed verzorgd Ameri kaans buffet zorgde ervoor dat de aan wezigen niets te kort kwamen. Voor de meesten van de feestgangers duurde het feest dan ook veel te kort. AMSTERDAM - Zondag 8 mei gingen ruim 7000 mensen van start voor de 13e editie van de marathon van Amsterdam. Zowel lopers voor de 42 kilometer en 195 meter als hardlopers voor de halve marathon meldden zich bij de start op de Dam. Later op de dag zouden zij de Dam weer opdraaien om te finishen. Onder hen ook 25 Heineken-medewer- kers. "Het was een beetje chaotisch met zoveel mensen, maar het is wel de gezel ligste marathon die ik ken", vertelt een van hen. De 25 loopfanaten kwamen zoals ieder jaar - en wellicht voor het laatst - bijeen op de brouwerij aan de Van der Helst- straat. Van daaruit zetten zij gezamen lijk koers naar de start om aan de race te beginnen. Dit jaar was het vooral een race tegen het weer. "Het was warm, bijna 24° C, bewolkt en de luchtvochtig heid was hoog. Liters vocht heb ik verlo ren. De laatste drie kilometers waren conditioneel dan ook erg zwaar", vertelt Evert Koopman, wachtchef Verpakken in Zoeterwoude. Zijn tijd van 1 uur en 50 minuten was ondanks het 'zware' weer een verbetering ten opzichte van het vo rige jaar, toen de halve marathon van Amsterdam zijn eerste race was. Het volgend jaar staat hij - als alles volgens plan verloopt - aan de start van de Mara thon van Rotterdam. "Dat wordt dan m'n eerste hele marathon. Voor het zover is, zal ik zeker nog een stuk of zes halve marathons lopen om het goed op te bouwen", zegt hij vol zelfvertrouwen. "Voldaan gevoel" In de vorige Vers van 't Vat bleek Gijs Broere een groot promotor van het short track-schaatsen, in Amsterdam trad hij aan voor de hele marathon. Nadat hij zijn eerste marathon vorig jaar in Rotterdam in 4 uur en 30 minuten had uitgelopen, liep hij nu in de hoofstad na 3 uur en 48 minuten onder het finishdoek door. De weersomstandigheden speel den hem dus geen parten. "Ik houd wel van een beetje warmte. Het is voor mijn spieren in ieder geval beter dan een strie mende kou." De marathon blijft ook voor Gijs Broere een hele afstand. "Op een gegeven moment kom je een ver keersbord tegen: Uithoorn 5 kilometer. Ik schrok en vroeg mezelf even af hoe ik Amsterdam nog moest bereiken. Maar als je dan door het Vondelpark het cen trum binnenloopt, ben je alles vergeten en krijg je een zeer voldaan gevoel." Ook voor de 'Heineken-organisator' Tom Baars was het een geslaagd evene ment. "Alhoewel mijn eigen prestatie op de halve marathon door de warmte een beetje tegen viel, heb ik een fantastische dag gehad. De sfeer op de brouwerij voor en na de race was heel gezellig. Na een verfrissende douche kwamen de meesten in de Raadskelder nog een ver frissend glas drinken. Het zou jammer zijn als dit door het sluiten van de brou werij voor het laatst is geweest"aldus de Zoeterwoudse personeelsfunctionaris. 28

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 28