ZOETERWOUDE - Eind april stonden ze voor het eerst in de winkel: de nieuwe Heineken en Amstel 50 cl. flessen, in de al even nieuwe 10 en 18-vaks kratten. Zoals we al in de laatste Vers van 't Vat van 1987 hebben geschreven, is er voor de produktie van deze nieuwe verpak kingen in Zoeterwoude een geheel nieuwe colonne gebouwd, colonne 4. Per uur kunnen vijftigduizend flessen worden verwerkt. De colonne is ook ge schikt gemaakt voor het behandelen van de 30 cl. fles met bijbehorend krat, als dat in de toekomst nodig mocht zijn. We maakten een tocht langs de uiterst mo derne machines en stonden stil bij enkele 'nieuwtjes' van deze colonne. l®, 1 - lïËllip. tï - %i De 'depalletizer' haalt de kratten van het pallet waarna deze op gebreken wordt geïnspec teerd en direct klaar wordt gezet om volgeladen te worden. De uitpakker heeft vijfkoppen, elk voorzien van veertig kelken om even zoveel flessen uit de kratten op te pakken. Vanaf dat moment gaan fles en krat hun eigen weg naar de wasmachines. Colonne 4 wordt door zeven mensen bemand. Zij worden bijgestaan door een groepsleider. De bediening van de verschillende machines is vergaand geautoma tiseerd. De vuiler, de pasteur en etiketteermachine worden door een man bediend. Hij beschikt daarbij over een beeldscherm waarop de procesgegevens worden weergegeven. Eventuele storingen van wasmachine, vuiler, pasteur, etiketteer- machine en flessenbanen worden op een centraal opgestelde monitor weergege ven Op het beeldscherm leest hij direct af waardoor de storing wordt veroorzaakt.

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 20