besteding van de vrije zaterdag voor honderd enthousiaste musici Elke zaterdag is de Bossche brouwerij een brouwerij waar muziek in zit. Wekelijks is het bij de poortcontrole een ko men en gaan van jong en oud, vaak vergezeld van levens grote koffers met instrumenten en bladmuziek, 's Zater dags veranderen kantoren en kantine in een ware muziek school. Het is de dag van de Heineken Fanfare. Een dag van beeldspraken en gedreven muzikaliteit die tot in de ver ste uithoeken worden gehoord. "De instrumenten die in vallen moeten bijkleuren. Zoals in een bos, alle bladeren zijn net even anders groen." Heineken Fanfare: De Heineken Fanfare is er voor jong en oud De Heineken Fanfare werd als tam- Het bereiken en behouden van het hoge boerkorps opgericht in november niveau gaat niet vanzelf. Menig uurtje 1959 en startte met 24 leden. Inmiddels studie en vele zweetdruppeltjes gaan is de fanfare uitgegroeid tot een hechte daaraan vooraf. De vrije zaterdag is de club van bijna 125 leden, verdeeld over dag van discipline en serieus muziek ma- twee orkesten en een jachthoornkorps. ken. "Maar vooral ook een dag van veel Regelmatig behalen zij prijzen op festi- plezier en samen muziek maken, want vals en concoursen waarin zij uitkomen dat is het leukste van alles", verzekert in de hoogste afdelingen voor muziekge- een van de oudere leden, zeischappen. Lange dag Uitslapen op zaterdagmorgen is er voor de fanfare-jeugd niet bij. Om 8.30 uur beginnen de eersten met hun muziekles die vijftig minuten duurt. De vier docen ten voor trompet, saxofoon, zwaar ko per en slagwerk trekken er samen met de leerlingen erg hard aan. De jeugdigen, die samen met enkele ouderen in het B- orkest spelen, hebben één doel voor ogen: het A-orkest. In klassikaal ver band wordt er ook nog gewerkt aan de theoretische ondergrond. "Volgend jaar starten we met eigen diploma's, die ver gelijkbaar zijn met die van de muziek scholen. Dan is de opleiding beter op te bouwen en het is bovendien een goede stimulans voor de leerlingen", vertelt Alex van de Akker, dirigent van het B- orkest en tweede dirigent van het A-or kest. "Het is hier tien keer zo gezellig als op de muziekschool en ik leer hier tien keer zo veel", reageert een hoorniste na haar les, terwijl zij op weg gaat naar de repetitie van het B-orkest. Het wordt voor haar een lange dag. Later op de dag repeteert zij ook nog met het A-orkest. Docent G. Visser neemt met alt-saxofonist R. van Derne een nieuw stuk door 16

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 16