Sinds begin september 1987 houdt Heineken Technisch Be heer zich bezig met het opknappen van de brouwerij van 'Brasseries du Logone' in Moundou, een stad in het zuiden van Tsjaad. De verbouwing hiervan gebeurt voor het groot ste gedeelte met behulp van materialen van de sinds 1980 gesloten brouwerij in N'Djamena. De produktie werd daar gestopt vanwege de burgeroorlog in dat gebied. Het mate riaal dat gebruikt wordt voor de verbouwing bestaat uit vier gist/lager tanks van 440 hectoliter, vier gist- en restbier- tanks, het bierfilter, de bierkoeler, de schoonmaakinstalla tie, bijna de gehele koeling, de koolzuurinstallatie, de lucht- compressor en de laagspanningsinstallatie. Het project zal naar verwachting eind juli zijn afgerond. Het opladen in N'Djamena hierover: "Begin september viel name lijk een 1500 kg zware bom uit een door Franse militairen neergeschoten Libi sche Tupolev op het brouwerij-terrein. Deze bom was bedoeld voor de Franse militairen die naast dit terrein gelegerd zijn. De bom ging bijna tien meter de grond in, maar ontplofte gelukkig niet. Hij werd na drie weken uitgegraven en opgeruimd. Al met al heeft het wel veel vertraging opgeleverd voor het eerste transport. Hierdoor zijn we een maand achter op het schema, want eigenlijk had de bouw al eind juni van dit jaar klaar moeten zijn." Montage Momenteel is het montageteam onder leiding van de heer Sikkema in Moun- dou druk bezig met de eigenlijke verbou wing. In mei is een deel van de koelin stallatie opgestart. Tevens zijn de gist/la- gertanks en de laagspanningsinstallatie in bedrijf gesteld. "De renovatie van de brouwerij in Moundou betekent nog geen capaciteitsvergroting. Daarvoor zouden we meer tanks nodig hebben. Maar voorlopig is daar nog geen be hoefte aan", aldus de heer Van der Wilt. De heer S. Sikkema, montageleider, vertrok in september vorig jaar naar Tsjaad. Hij begeleidde ook de twee materiaaltransporten van N'Djamena naar Moundou. De vier grote tanks, die elk tien ton wegen, werden op twee vrachtwagens via het buurland Kame roen vervoerd. Een route van achthon derd kilometer over goede, meestal geasfalteerde wegen. De rest van het materiaal werd rechtstreeks van N'Dja mena naar Moundou gebracht. Even eens een afstand van achthonderd kilo meter, maar met veel slechtere wegen. "Alleen hadden we nu met veel minder formaliteiten te maken. En dat scheelde een hoop tijd", aldus de heer Sikkema. Toch liep het transport veel vertraging op. Volgens projectleider de heer A. van der Wilt kwam dat vooral door de smalle wegen en nauwe bruggen, waarover de grote vrachtwagens moesten rijden. Ook moest het transport geregeld stop gezet worden om laaghangende takken van de bomen weg te kappen of stroom draden die laag over de weg hingen, om hoog te houden. Ook door een andere oorzaak trad er vertraging op. De heer Van der Wilt Hier en daar moesten onderweg wat tak ken weggehaald worden 12

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 12