HET NATUURLIJKE MINERAALWATER VRUMONA BOORT IN BUNNIK EIGEN BRON AAN Dinsdag 26 april jl. maakte Vrumona tij dens een persconferentie groot nieuws be kend. Voortaan zal de belangrijkste grond stof van het Sourcy-assortiment mineraal water zijn, in plaats van bronwater. En dat mineraalwater wordt niet gewonnen in de Belgische Ardennen, maar is afkomstig van de 'Sourcy bron' op het eigen terrein in Bun- nik. Vrumona is daarmee de eerste Neder landse fabrikant die Nederlands mineraal water onder een Nederlands merk op de markt brengt. September 1986: er wordt begonnen met boren, de bron wordt aangesloten Vrumona is sinds tien jaar actief op de bron- en mineraalwatermarkt. In 1978 introduceerde het PUR, bronwater uit het Belgische Harre. Drie jaar later ging men over op het merk Sourcy. Vanaf die tijd werd het assortiment uit gebreid en bouwde Vrumona zijn bron waterpositie verder uit. Met succes, want vandaag de dag is Sourcy het op een na grootste merk in de horecamarkt met een nog jaarlijks stijgend marktaandeel. En het einde is nog lang niet in zicht, zo zei het hoofd Marketing van Vrumona, de heer R. van Breemen tot de verza melde pers. "Vergeleken met de Fran sen is de bron- en mineraalwatermarkt in ons land nog erg jong. Dat blijkt duide lijk uit de cijfers. Met 73 liter per hoofd van de bevolking is Frankrijk verreweg koploper in Europa wat de consumptie van mineraalwater betreft. Ter vergelij king: de gemiddelde consumptie in Eu ropa bedraagt 35 liter, terwijl we in Ne derland vorig jaar ruim 11 liter mineraal water dronken per hoofd van de bevol king. Dat betekent al een enorme toe name van de consumptie. Want aan het begin van de jaren zeventig dronken we nog slechts driekwart liter. Voor de mi neraalwatermarkt, de sterkst groeiende sector van de drankenmarkten in alle Europese landen, voorzien we dus nog aanzienlijke groeimogelijkheden", al dus de heer Van Breemen. Waarom een andere bron? De verwachting dat het drinken van 'wa ters' nog sterk zal toenemen in Neder land, is een van de redenen voor de over gang naar de nieuwe bron. Binnen die groeiende markt ontwikkelt Sourcy zich zo voorspoedig, dat de capaciteit van de bron in Harre niet toereikend zou zijn. Een andere ontwikkeling is de groeiende belangstelling voor mineraalwater bo ven bronwater. "Wij menen dat de con sumenten in de toekomst de voorkeur gaan geven aan mineraalwater boven bronwater" zei Algemeen Directeur van Vrumona, de heer R. Overgaauw dan ook tijdens de persconferentie. "Mine raalwater moet aan hogere eisen vol doen dan bronwater, is kwalitatief dus hoogwaardiger dan bronwater. Wij kie zen ervoor de hoogste kwaliteit te leve ren, om op de best mogelijke manier aan de vraag van de consument te voldoen. Volgens alle nationale wetgevingen van de Europese lidstaten is het transport van mineraalwater echter verboden. Mi neraalwater moet aan de bron zelf wor den gebotteld. Het zoeken naar een ei gen mineraalwaterbron in Nederland lag dus voor de hand." Bij wetgeving geregeld Het zoeken naar water begon ruim twee jaar geleden. Op 26 juni 1985 werd het 'Natuurlijk Mineraal- en Bronwaterbe- sluit' van kracht. Dit besluit is een aan vulling op de warenwet en is gebaseerd op de EEG-regeling m.b.t. 'Natuurlijk Mineraalwater'. In dit besluit worden bron- en mineraalwater gedefinieerd. Bovendien moet bron- en mineraalwater door de overheid erkend worden. Het 'Natuurlijk Mineraal- en Bronwaterbe- sluit' heeft daarvoor voorschriften en cri- 10

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 10