Onderzoek naar gerstrassen Op de persconferentie werd bekend gemaakt dat Heineken en de Deense brouwerijgroep Carlsberg samen een onderzoek laten uitvoeren op het ge bied van verbetering van gerstrassen. TNO, de Nederlandse organisatie voor Toegepast Natuurwetenschap pelijk Onderzoek, heeft daartoe op dracht gekregen. De brouwindustrie heeft door de jaren heen altijd gebruik gemaakt van kwalitatief goede brouwgerst. Heineken en Carlsberg maken zich thans zorgen om de toe komst van brouwgerst, nu duidelijk wordt dat de Europese landbouwpo litiek geen duurzame garantie meer biedt voor de kwaliteit van de specifie ke brouwgerst. De beide onderne mingen zijn ervan overtuigd dat, voor de kwaliteit van hun bieren, hoog waardige brouwgerst ook op de lange duur de belangrijkste grondstof zal moeten blijven. Het onderzoek zal zich uitstrekken over een periode van vijf jaar. De samenwerking tussen Heineken en Carlsberg beperkt zich tot dit onderzoek. Vervolg van pag. 3) sing, omscholing en steun bij het vinden van een baan buiten Heineken. De per soneelsbezetting in Nederland was in 1987 6.206 tegen 6.187 in het jaar daar voor. De heer G. van Schaik gaf tijdens de persconferentie aan dat er een maat schappelijke tendens is om nog meer kwaliteit te vragen van de eigen mede werkers; is men niet in staat aan de vraag te voldoen dan komt men bijna automa tisch meer onder druk te staan. Ook daarom blijft training, vorming en scho ling van onze medewerkers van groot be lang. Medewerkers moeten kennis en vaardigheden opdoen om aan de eisen die de werkzaamheden in het bedrijf stellen, te kunnen voldoen. Europa In Europa, het belangrijkste werkge bied, is de positie van het bedrijf op nieuw versterkt. De herstructurering van de Franse brouwerijen verloopt goed. In Europa werden over het geheel genomen betere resultaten behaald. Be gin 1988 werd overeenstemming bereikt om het resterende belang van 49% in de Sogebra-brouwerijen over te nemen. In Italië werden nieuwe minderheidsdeel nemingen verworven. In 1992 zal, bin nen de Europese Gemeenschap, één ge heel geïntegreerde interne markt ge vormd moeten zijn. Ook voor onze on derneming zal de nieuwe marktsituatie gevolgen hebben. We moeten er voor zorgen dat binnen het Europese beleid de minimum-eisen niet op een te laag niveau komen te liggen. De Raad van Bestuur zegt hierover: "Wij zullen onze Opbrengst verkopen bier (in miljoenen guldens) Opbrengst verkopen gedistilleerd en wijn (in miljoenen guldens) 5.408 3.783 Opbrengst verkopen trisdranken (in miljoenen guldens) 639 680 657 697 co co -J 1983 1984 1985 1986 1987 1983 1984 1985 1986 1987 eigen hoge kwaliteitseisen nimmer ver lagen. Ook niet als binnen het Europese beleid de minimumeisen op een lager niveau komen te liggen." De positie van Heineken binnen Europa en de financiële kracht bieden zeker goe de mogelijkheden voor een doelmatige aanpak over de op dit moment bestaan de grenzen heen. De Raad van Bestuur is ervan overtuigd dat Heineken voorde len van de integratie van de markt zal on dervinden, mede gezien de sterke positie in vele Europese landen. De Duitse markt is sinds 1987 in principe open voor geïmporteerd bier. Er zijn op dit mo ment geen concrete plannen voor Duits land, wel wordt onderzocht wat de mo gelijkheden zijn van introductie van Hei neken. Dat heeft echter alles te maken met goede distributiekanalen. De aan koop van brouwerijen wordt niet over wogen. Het resultaat van de GWN bleef nagenoeg op het peil van 1986. 4

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 8