Koninklijke Onderscheiding J. van der Werf, 39 jaar Heineken-man Afscheidswoorden van de heer A.H. Heineken VAN DER WEIfygid Op deze receptie naar aanleiding van het afscheid van de heer Van der Werf, wil ik niet nalaten een kort woordje te spreken. In de allereerste plaats namelijk om de heer Van der Werf te dan ken voor het vele werk dat hij voor ons bedrijf heeft verricht, waar van bijna de helft als mijn collega, lid van de Raad van Bestuur. Een afscheid heeft altijd iets droe vigs, maar uiteindelijk staan wij hier niet aan de groeve maar neemt het bedrijf afscheid van een man die zonder twijfel kans ziet te genieten van de hopelijk nog vele jaren die hem gegeven zijn. Zoals velen van u weten heeft de heer Van der Werf voldoende hobbies. Hij jaagt graag en naar ik verneem is hij een goed jager. Hij is een lief hebber van klassieke muziek. En niet in de laatste plaats is hij een verwoed lezer. Hij verslindt alle boeken en tijdschriften die hem onder ogen komen. Mede namens u allen wil ik hem dan ook nog vele prettige jaren toewensen. A.H. Heineken De heren J. van der Werf, J. van der Veen, P. Looyé (chef kabinet ministerie) en AH. Heineken heffen samen het glas na de uitreiking van de Koninklijke Onderscheiding. Tijdens de afscheidsreceptie voor exter ne relaties, die maandag 25 april werd gehouden, werd de heer Van de Werf benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer J. van der Veen, Directeur-Generaal van Land bouw en Voedselvoorziening van het Ministerie van Landbouw en Visserij, speldde hem de bijbehorende versier selen op. In zijn toespraak tot de heer Van de Werf gaf de heer Van der Veen aan dat de heer Van der Werf benoemd is voor onder andere zijn rol bij de uitbreiding en internationalisering van Heineken. Iets waaraan ook het ministe rie van Landbouw en Visserij groot be lang hecht. Hij prees de heer Van der Werf voor zijn inzet, niet alleen voor Heineken, maar ook in het maatschap pelijke leven. De heer Van der Werf zei in zijn antwoord hierop helemaal 'flab bergasted' te zijn over zijn voor hem volkomen onverwachte benoeming. "Ik dank in uw aller aanwezigheid Hare Majesteit de Koningin voor de ongeloof lijke eer die mij ten deel is gevallen. Speciaal dank ik diegenen die zich er voor ingespannen hebben: ik weet hoe veel moeite en tijd het kost iemand voor te dragen voor een koninklijke onder scheiding." Op 19 april 1949 trad de heer Van der Werf in dienst op de afdeling Buitenland bij Heineken, juist teruggekeerd uit In donesië als reserve-officier der Grena diers. In 1962 werd hij directeur van Hei neken Internationaal en in 1963 tevens directeur van Heineken Technisch Be heer. In beide vennootschappen was hij belast met de financieel-economische za ken met betrekking tot de buitenlandse deelnemingen. In oktober 1965 werd de heer Van der Werf benoemd tot direc teur van Heineken Brouwerijen Neder land. In 1968 bracht hij, samen met an deren, de fusie tussen Heineken en Am- stel tot stand. Een jaar later volgde zijn benoeming tot lid van de Raad van Be stuur. Nu, 39 jaar later verlaat de heer Van der Werf Heineken op 63-jarige leeftijd. De heer Van der Werf in gesprek met Koningin Margarethe van Denemarken en de heer P. Svanholm, President van de Carlsberg Brouwerijen. Op de fusie tussen Heineken en Amstel wordt door de heren Van der Werf en Van Marwijk Kooy het glas geheven.

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 4