Italiaanse roeiers winnen Heineken Roei-vierkamp Tienduizend bezoekers bij Marathon Schoorl Heineken-beker voor Puissance-winnaar Markus Fuchs AMSTERDAM - De Ita liaanse acht uit Napoli heeft dit jaar de Heineken Roei- vierkamp gewonnen, die za terdag 19 en zondag 20 maart gehouden werd in Amster dam. Tweehonderd ploegen uit binnen- en buitenland streden op de Amstel om de bordeaux-rode wimpel. Er waren vier afstanden, te we ten de 250,750,2500, en 5000 meter. Van de vier afstanden won de Italiaanse ploeg de eerste drie. Op de 5000 meter behaalden zij de tweede plaats, maar daarmee kwam hun eerste plaats in het alge meen klassement al niet meer in gevaar. De wisselbeker werd uitgereikt door de heer R.G.H. Elfrink, hoofd PR- Nederland. Met de Heineken Roei-vier kamp is het nieuwe roeisei- zoen in Nederland gestart. Diverse roeiers deden mee met in het achterhoofd de Olympische Spelen, die deze zomer in Seoul (Zuid-Korea) worden gehouden. Het Ne derlands Olympisch Comité heeft al vijf teams aangewe zen als voorlopige kandida ten. Een aantal daarvan be nutte de vierkamp om alvast wat wedstrijdervaring op te doen. Zondag 20 maart werd de Heineken Roeirally gehou den (zie foto). Dat is een puz- zeltocht, waarbij de ploegen aan de hand van opdrachten de grachten in de binnenstad van Amsterdam moeten verkennen. Aan deze toer tocht deden vierhonderd deelnemers mee. SCHOORL - Kees de Haan uit De Rijp heeft onder ideale weersomstandigheden zondag 20 maart de elfde marathon van Schoorl gewonnen met een tijd van 2 uur en 27 minuten. Bij de dames behaalde M. Abrahamse uit Amsterdam met een tijd van 3 uur en 7 minuten de eerste plaats. De marathon, waar lopers uit zowel het binnen- als het buitenland aan deel namen, werd gehouden door de stichting Marathon Schoorl. Het evenement trok dit jaar tienduizend bezoekers. Het par cours leidde de renners onder meer over de verharde paden door de duinen in de omgeving van de gemeente Schoorl. Het evenement werd gesponsord door Vrumona. DEN BOSCH - De Oostenrijker Markus Fuchs heeft met zijn paard Moét Chandon Puschkin tijdens het 22ste Indoor Bra bant, dat van 18 tot en met 20 maart in Den Bosch gehouden werd, de eerste prijs van het onderdeel 'de Puissance' gewon nen. Dit onderdeel wordt door Heineken gesponsord. Fuchs kreeg voor zijn prestatie de Heineken-beker uitgereikt door de heer H.J.M. Duijnstee, hoofd horecagebied Midden-Brabant. Ook kreeg Fuchs een geldbedrag van achtduizend gulden en een Heineken-pul. De Britse ruiter John Whitaker won met zijn schimmel Milton de laatste wedstrijd van het Europese wereldbekercircuit. Zijn landgenote Janet Hunter werd tweede met 'Lisnarmarrow' en op de derde plaats eindigde de Nederlander Jan Tops, die zich daarmee kandidaat stelde voor de Olympische Spelen. 20

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 24