Verenigingen in het zonnetje Heineken personeelsverenigingen: 'liefde' moet van twee kanten komen Heroprichting Rijwiel Toerclub Vrumona Heineken kent ongeveer 35 verenigingen waarin medewerkers hun favoriete hobby of sport kunnen beoefenen. De activitei ten van de verenigingen lopen uiteen van fotografie en tennis tot de in oprichting zijnde Heineken Computer Vereniging. In de komende maanden zal Vers van 't Vat aandacht besteden aan een aantal van die verenigingen, onder de titel: Verenigin gen in het zonnetje. Wat is een vereniginghoe richt je die op en aan welke eisen moet de nieuwe dub voldoen om voor subsidie van Heineken in aanmerking te komen? Tot 1982 bestonden er geen duidelijke regels waaraan een ver eniging moest voldoen om door het bedrijf gesteund te wor den. In dat jaar werden hierover officiële afspraken gemaakt. Volgens de heer mr. H. Schaap van het Bureau Overlegstruc turen en Personeelsinformatie, waaronder de personeelsver enigingen vallen, is het belangrijkste dat er voldoende interesse voor de nieuwe vereniging bestaat en dat de toekomstige leden zich er actief voor willen inzetten. "De leden van de vereniging in oprichting moeten een voor lopig bestuur kiezen en concept-statuten maken. Daarna moet er een definitief bestuur worden gekozen dat de statuten bij de notaris vastlegt. De vereniging bestaat dan pas echt en de aanvraag om als Heineken personeelsvereniging te worden ingeschreven kan de deur uit", aldus de heer Schaap. Zijn afdeling ontvangt het verzoek en beslist samen met de directeur Personeelszaken en met de officiële richtlijnen in de hand, over een mogelijke subsidie. Gekeken wordt naar de doelstelling van de vereniging en de geplande initiatieven van de leden. Gaat het bedrijf over tot het geven van subsidie dan kan de personeelsvereniging rekenen op een vooraf per lid vastgesteld bedrag. Voor een klaverjasser is dat een ander bedrag dan vooreen voetballer. De financiële steun van Heineken is echter nooit hoger dan de contributie die het individuele lid aan de vereniging betaalt. Ook helpt het bedrijf de vereniging door een ruimte of veld ter beschikking te stellen. Iedere vestiging heeft z 'n eigen overkoepelende personeelsver eniging. Deze algemene club verdeelt de subsidiegelden over de verschillende verenigingen en organiseert het twee-jaarlijk se personeelsfeest, de tochten voor gepensioneerden en de Sint Nicolaas-viering voor de kinderen van de Heineken-mede- werkers. De nieuwe Heineken Computer Vereniging vormt een uitzon dering. Het wordt één landelijke vereniging met zogenaamde secties op de verschillende vestigingen. De leden kunnen dan gemeenschappelijk diskettes en andere benodigdheden kopen en vooral hun ervaringen direct uitwisselen. BUNNIK - Met de komst van Isostar in het produktenpak- ket van Vrumona, is ook de Rijwiel Toerclub Vrumona (RTV) weer nieuw leven in geblazen. Op 26 maart werd door 32 enthousiaste Vrumo- na-medewerkers de eerste toertocht van dit seizoen ge reden. De eerste in een reeks van vijf, die voor 1988 ge pland is. In 1982 werd de toerclub op gericht maar na een energie ke start is de RTV in het slob geraakt. Nu Vrumona sinds 1 januari 1988 Isostar in haar produktenpakket gekregen heeft, was er reden genoeg om met behulp van Isostar de wielrencapaciteiten van de Vrumona-medewerkers op nieuw te bundelen. Op vrij dag 1 april reikte Peter Post de herinneringsmedailles aan de deelnemers van de eerste toertocht uit. Hoewel ieder een dacht dat het hier om een grap ging, kwam de ploeglei dervan de Panasonic-Isostar- wielerploeg toch echt opda gen. Hij wenste de club vele kilometers toe. In zijn dankwoord sprak voorzitter Nico van der Vorm de wens uit dat er in de nabije toekomst, net als vroeger het geval was, weer uitwisselin gen zullen zijn met toerclubs van andere Heineken-vesti- gingen. 18

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 22