Management-spel tijdens Kaderdagen V.l.n.r. deherenJ. Broekhoven (groepsleider Fustencolonne), R.A. Droog, (groepsleider Vorkheftruck), J. deJong, (groepsleider Brouwen) en T. Gijsen (groepsleider Storingsdienst). ZOETERWOUDE - Op 22 en 24 maart zijn in Zoeterwoude kaderdagen gehou den waar 213 mensen, van groepsleider tot bedrijfsleider, aan mee deden. Deze dagen werden gehouden in het kader van het kwaliteitsproject 'En... hoe werken wij bij Heineken.' Het doel van ervan was het klantgericht denken te bevorderen, door medewerkers ervan bewust te maken dat onderlinge commu nicatie en informatie-uitwisseling zeker belangrijk zijn voor het goed functione ren van een commerciële onderneming. 's Morgens kregen de deelnemers aan de kaderdagen een aantal presentaties van onder anderen de heren H. Kloek, be drijfsleider in Zoeterwoude en M.M.J. Valens, Marketing Manager, 's Middags werd een management-spel gedaan, georganiseerd door Centrale Training en Vorming. Een rollenspel, dat gericht was op de interne klant/leverancier-rela- tie, waarbij de nadruk gelegd werd op communicatie en informatie. Belangrij ke zakenook voor een onderneming die winst wil maken. Dit spel moest de deel nemers duidelijk maken hoe moeilijk het is goed te communiceren. Er werden veertien teams samengesteld, die elk een organisatie moesten vormen. Deze orga nisaties bestonden uit een general mana ger, een management-team en drie pro- duktie-medewerkers. Elke organisatie had tot doel het maken en verkopen van zogenaamde 'widgets', produkten van papier, waarbij succes van de organisatie afhing van normale commerciële om standigheden, zoals marktbehoefte, prijs en kwaliteit. De organisatie die aan het eind van de middag de meeste winst gemaakt had, kreeg als beloning een taart. De winkel, waar de deelnemers aan het management-spel zo snel mogelijk de benodig de artikelen moesten kopen. V.l.n.r. de heren B. du Mortier (groepsleider Brouwen/ Energie), A. Oosterom (groepsleider Centrale Dienst), mevrouw A. de Vos- Flaverkamp (Bedrijfsbureau) en de heer G. Vink (groepsleider Bottelarij). 14

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 18