Levering van computers pc-project week na Pinksteren Waarom meldden Heineken-medewerkers zich aan voor het pc-project? Iedere deelnemer aan het pc-project van Heineken Nederlands Beheer B.V. kan van 25 mei tot en met 8 juni zijn computer ophalen. Dit gebeurt op een aantal locaties, onder meer in de buurt van Amsterdam, Bunnik, Den Bosch en Zoe terwoude. Kort daarop vin den de opleidingen plaats. REACTIES DEELNEMERS OP PC-PROJECT In totaal hebben zich 1900 mensen aangemeld. Het grootste gedeelte daarvan koos voor het duurste pakket, de Philips-computer met kleurenmoni- tor en een vaste schijf. Om de uitlevering van de computers goed te laten verlo pen, zullen ter plekke voldoende steek- wagens aanwezig zijn om de apparatuur naar de auto te vervoeren. Bij slecht weer kan gebruik worden gemaakt van dekzeiltjes om de apparatuur te bescher men. Op de uitleveradressen vindt ook de kor te, voor iedereen verplichte, cursus plaats. Deelnemers krijgen hier instruc ties. Het uitleveren van de computers zal in totaal iets meer dan twee uur in beslag nemen. Vanaf 30 mei beginnen de oplei dingen. Deze zijn afgerond vóór de per regio vastgestelde schoolvakantieperio des. De heer O. Tolud van de postkamer in Zoeterwoude: "Ik ben al jaren geïnteres seerd in computers en heb in het omgaan ermee al de nodige ervaring opgedaan. Thuis heb ik een home-computer staan, maar een personal computer biedt veel meer mogelijkheden. Ik kan straks be standen opslaan voor bijvoorbeeld de voetbalvereniging. Maar de pc is natuur lijk ook erg handig voor je werk. Want ik denk dat er in de toekomst op het werk steeds meer van de computer gebruik zal worden gemaakt. En daar wil ik niet bij achterblijven. Mevrouw E. de Bruyn van de afdeling Ordertelefonie bij Vrumona over haat- deelname: "Ik wil metm'n tijd meegaan. Mijn man en dochter kunnen allebei goed met computers overweg, dus waarom ik niet! Op mijn afdeling werken we op dit moment nog niet met computers, maar je weet maar nooit of dat in de nabije toe komst nog verandert. En om alvast prak tijkervaring op te kunnen doen, heb ik me maar meteen aangemeld bij de Heineken Computer Vereniging.Dat laatste deed ook de heer J.Q. Verlaan, hoofd Fysieke Distributie en Technische Dienst in Alk maar. Hij koos voor pakket 4, een pc met twee floppy's en een kleurenmonitor. "Op je werk kom je tijd te kort om de computer goed te leren kennen. Dat is wèl mogelijk, als je er een thuis hebt staan. Ik denk dat dat zeker je werk ten goede zal komen", aldus de heer Verlaan. Een andere deelnemer aan het pc-project, de heer J. C. M van Noort, Hoofd Belo ningsstructuren in Zoeterwoude: "Mijn zoon had een personal computer, waar ook mijn vrouw op werkte. Maar toen hij het huis uitging, zat zij zonder en hebben wij besloten zelf een computer aan te schaffen. Toen deze aanbieding kwam, heb ik me gelijk daarvoor aangemeld. Vooral omdat het een stuk goedkoper is om via de zaak een computer met deze mogelijkheden aan te schaffen dan privé. Zelf zal ik de pc voornamelijk gaan ge bruiken in de hobby-sfeer. Bijvoorbeeld voor het bijhouden van allerlei bestan den, zoals kookrecepten. Maar het valt nog niet mee om met een pc om te gaan. Ik heb meegedaan aan de proef onder twaalf personen (zie VW3I88, red.) en ben toen al op diverse moeilijkheden ge stuit. Toch denk ik wel dat het te leren is, al kost het mij veel tijd. Dat vind ik niet erg, want ik denk dat ik er binnenkort wel gemak van heb en er dan meer plezier in krijg. 11

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 15