We hebben aangetoond dat we een toekomst hebben, maar we moeten die toekomst wel blijven verdienen. Je kunt als organisatie alleen iets bereiken als iedereen goed op de hoogte is van wat er gaat gebeuren en er bovendien ook achter staat. emballage geïnvesteerd worden. De grootste investering in 1988/1989 is de vervanging van de afvullijn voorde 20 cl. retourfles. Ook zal er een nieuw labora torium gebouwd worden. De horeca- verkooporganisatie wordt uitgebreid om zo de markt beter te kunnen bewerken. Het reclamebudget is verhoogd, de ex portmogelijkheden worden uitge bouwd. Aan opleiding en training zal veel aandacht worden besteed. Overgaauw: "Heel populair zou je kun nen zeggen dat het weer kriebelt in ons bloedDe medewerkers zijn enthousiast bezig. Dat was te merken op de Horeca- va, maar ook op bijvoorbeeld de Roka, een belangrijke levensmiddelenvak beurs. Voor het eerst sinds jaren namen we weer deel aan deze beurs. We hebben veel te danken aan de bieror ganisatie. Afslanking was gemakkelijker omdat medewerkers daar naar overge plaatst konden worden. Maar we zijn er trots op dat we daarnaast zelf ook veel bereikt hebben. Als produktiebedrijf is Vrumona de grootste frisdrankenindus trie in Nederland en één van de grootste in Europa. Met het totale merkenpakket zijn we nummer twee op de Nederlandse fris- drankenmarkt en we doen er alles aan om een hele sterke nummer twee te wor den. Om vervolgens de nummer één po sitie in Nederland over te nemen", zegt Overgaauw lachend. Iedereen werkt er vol toewijding aan mee. En het behaalde resultaat moti veert iedereen op een geweldige manier. We geloven in Vrumona en zullen laten zien dat ook de volgende fase een succes wordt. Vooraf werd 1987 het jaar van de waarheid genoemd. We hebben aange toond dat we een toekomst hebben, maar we moeten die toekomst wel blij ven verdienen! En ik hoop en vertrouw erop dat voor fa se twee, de huidige en de nieuwe onder nemingsraad een even positieve bijdrage willen leveren als in de eerste fase is ge beurd." Afdeling Verpakken Produktie Vrumona te maken met inflatie; de prijzen van de grondstoffen stijgen; er is slechts een ge ringe marktgroei te zien, terwijl ook de dalende dollarkoers het positieve resul taat van de exportactiviteiten, bedreigt. Maar het grootste gevaar voor een on derneming is het niet reageren op de te verwachte ontwikkelingen", aldus Over gaauw. Fase twee Dat betekent dat Vrumona door gaat met aanpassingen, ook in de personele sfeer. De adviesaanvraag voor de twee de fase van de herstructurering is inmid dels aan de ondernemingsraad voorge legd. In de komende jaren zullen per sal do 41 arbeidsplaatsen verdwijnen. Die afslanking kan, naar verwachting, gro tendeels plaatsvinden door toepassing van de 57'/2-jarigen- regeling en door na tuurlijk verloop. Als de omstandigheden zich niet wijzigen zal er van gedwongen ontslagen geen sprake behoeven te zijn. Overgaauw: "Ik denk dat we mogen constateren dat al onze medewerkers de afgelopen jaren de overtuiging hebben gekregen dat de huidige herstructure ringsactiviteiten door moeten gaan om het bedrijf gezond te maken. Het geeft ons allemaal voldoening dat we de neer gaande spiraal hebben kunnen ombui gen in een opgaande lijn. Verandering kan ook verbetering zijn "De afgelopen periode hebben we meer dan ooit al onze medewerkers geïnfor meerd over de ontwikkelingen. We heb ben zeer open aangegeven wat er moest veranderen. Het is mijn overtuiging dat je als organisatie alleen iets kunt berei ken als iedereen goed op de hoogte is van wat er gaat gebeuren en er bovendien achter staat. In de eerste fase was ieder een nog wat angstig; niet iedereen had vertrouwen in de toekomst van Vrumo na. Nu weet iedereen dat een verande ring ook een verbetering kan betekenen. Dat er, zonder die aanpassingen, nooit een goed resultaat bereikt was. We zien dat problemen op te lossen zijn, en dat geeft een plezierig gevoel." Sterke nummer twee Vrumona is druk bezig om allerlei verbe teringen door te voeren. Het bedrijf is bijvoorbeeld met de informatisering al in een vergevorderd stadium. Allerlei, nu nog losstaande, subinformatiesystemen worden nog in 1988 aan elkaar 'ge knoopt'. Produkt- en besturingstech- nisch kan gesproken worden van een grote stap voorwaarts. En gezien de afzetgroei zal voor het eerst sinds jaren weer aanzienlijk in nieuwe 5

Vers van 't Vat | 1988 | | pagina 5